UA

RU

Подбати про облаштування вентиляції в приватному будинку необхідно незалежно від того, як ви плануєте його використовувати - для постійного проживання або для коротких заміських виїздів. Вентиляційна система забезпечує ефективний повітрообмін, завдяки чому приміщення залишається комфортним в будь-який час року. Вона проектується з урахуванням площі будівлі, кількості і призначення кімнат, використовуваної системи опалення, кліматичних особливостей місцевості та інших факторів.

Системи вентиляції в приватному будинку можуть ставитися до різних типів. Найпростіший варіант - природна вентиляція. У цьому випадку приплив повітря забезпечують відкриті кватирки або вікна, а також припливні клапани. Повітрообмін відбувається за рахунок відмінностей в температурі повітря всередині і зовні, і додаткове обладнання для його посилення не застосовується. Витяжні отвори при цьому обладнуються в санвузлах та на кухні. З їх допомогою з цих приміщень забирається перегрітий і вологе повітря.

Така система проста і не потребує джерел енергії, але вона не завжди зручна в обігу - наприклад, взимку провітрювати приміщення куди менш комфортно. Крім того, через відкриті вікна в приміщення може потрапляти пил, погіршується і якість звукоізоляції.

Припливно-Витяжна Вентиляція (Приточно-Витяжна)

Останнім часом набуває поширення припливно-витяжна система вентиляції канального типу. Вона складається з вентиляційної установки, яка монтується під стелею або в горищному приміщенні, і повітропроводів, підведених до всіх кімнатах. Як правило, вони поєднують в собі припливні і витяжні функції. На повітроводах в санвузлі можуть встановлюватися додаткові вентилятори, які запускаються при включенні світла. 

Облаштування Вентиляції в Приватному Будинку

Така система має декілько переваг:

• Перш за все, при її використанні не виникає необхідності відкривати вікно, щоб в приміщення надходило досить свіжого повітря. Це спрощує провітрювання в холодну пору року, оскільки повітря буде потрапляти в кімнати уже прогрітим.

• Крім того, така система зручна, якщо будинок стоїть поруч із жвавою трасою: використовуючи канальну вентиляцію, не доведеться вибирати між хорошим повітрообміном і захистом від шуму.

• Також припливно-витяжна вентиляція відфільтрує пил і запобігатиме потраплянню всередину будівлі забрудненого повітря, що особливо важливо для кімнат, розташованих на першому поверсі.

 Таким чином, в приміщенні підтримується комфортна температура в будь-який час року. При цьому в нього в достатній кількості надходить свіже повітря, очищений від пилу і інших забруднень.

Використання Рекуператора

Важливим компонентом припливно-витяжної системи є рекуператор. Він дозволяє значно скоротити середні витрати на опалення. Справа в тому, що, якщо в будинку використовується тільки звичайна природна вентиляція, близько половини витрат енергії на опалення йде на прогрів повітря, який в підсумку віддається в навколишнє середовище (наприклад, через кватирку або відкрите вікно при провітрюванні).

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією робить систему більш енергоефективною: відпрацьоване повітря, виведений з приміщення, віддає своє тепло, проходячи по вентиляційній системі, і використовується для нагріву того, який подається з вулиці. В результаті пристрій вентиляції з рекуперацією в приватному будинку скоротить ваші витрати на опалення приблизно на 35%.

Таким чином, при проектуванні приватного будинку потрібно враховувати, як системи вентиляції та опалення будуть взаємодіяти один з одним. Замовивши розробку проекту вентиляції професіоналам, ви уникнете зайвих витрат як на етапі монтажу систем, так і при їх подальшої експлуатації, оскільки правильно облаштована вентиляція для приватного будинку пропрацює без спеціального обслуговування і ремонту протягом тривалого часу.

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2021-01-11
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*