Промивка Системи Опалення

Обслуговування приватного будинку, квартири, офісу або підприємства безсумнівно пов'язано з використанням таких систем як комунікаційні, а саме опалювальною системою. Мережа трубопроводів зазвичай розгалужується від великих до більш дрібним. За опалювальній системі циркулює гаряча вода, піддаючи все її компоненти серйозних навантажень, як механічним, так і хімічним. Згодом, під впливом накипу і добавок, труби засмічуються і, як наслідок, піддають ризику обладнання. В результаті відбувається промивка систем опалення житлових будинків, що дозволить відновити колишнє робоче стан. Одним з найефективніших засобів такого догляду можна назвати гідропневматичне очищення. Таким чином з кожним сезоном ефективність роботи опалювальної системи знижується. Це стосується обладнання і в багатоквартирних, і в приватних будинках. Тому кожному господарю вкрай важливо знати, як проводиться промивка системи опалення.
Як описано в документації і спеціалізованих довідниках, всього за 2-3 місяці опалювального сезону пристрій для подачі тепла може втратити близько 10% від початкової результативності. У чому криється причина цього? Як боротися з проблемою?

Промивка системи опалення: причини забруднення

Теплоносій (вода) постійно циркулює в трубопроводі. Через його високу температуру всередині системи підігріву відбуваються хімічні реакції, які чинять негативний вплив на все обладнання.

Так, через деякий час на внутрішній частині елементів, з якими контактує вода, з'являється субстанція чорного відтінку - накип. Крім неї, утворюються органічні осади, іржа, мул і т.д. Спочатку вони «захоплюють» стінки труб, після чого поступово добираються до інших важливих вузлів і елементів: радіатор, котел і т.п.

Промивка системи опалення: причини забруднення

Ці фактори позначаються і на ефективності роботи опалювального обладнання, і на тепловіддачі. Наприклад, якщо іржа має шар в 5 мм, то витрати на подачу тепла збільшуються на 25%.

Важливо! Накип не просто погано позначається на обігріві приміщення. Через неї починають зношуватися всі металеві складові, що в майбутньому обов'язково призведе до аварійних ситуацій, що вкрай неприємно в зимовий час.
Безкоштовна консультація

Якщо у вас залишилися питання про продукцію або ви бажаєте розрахувати вартість робіт - замовте безкоштовну консультацію і наші фахівці зв'яжуться з вами.


Періодичність промивки системи опалення

Для уникнення проблем необхідно з регулярною періодичністю проводити технічне обслуговування агрегатів обігріву житлового будинку. Тобто, промивати всі елементи цього устаткування: батареї, вузли трубопроводу, стояки і т.д.

Основні ознаки появи накипу:

 • батарея опалення нагріта нерівномірно (гаряча/холодна зверху/знизу);
 • щоб вода нагрілася, треба дуже довго чекати;
 • котел видає нехарактерні для нього звуки;
 • радіатор холодний, а водопровідна труба гаряча;
 • різко збільшилися витрати на оплату електроенергії.

Як правильно промити систему опалення: перевірені методи

Варто виділити 4 найбільш результативних методи очищення опалювального обладнання. Розберемося з кожним з них докладніше.

Промивка Системи Опалення

1. Гідропневматична промивка

Метод водно-пульсуючої промивки заснований на використанні суміші води зі стисненим повітрям. В процесі з агрегатів і труб забирається весь пісок, хімічні домішки, відкладення, відстає іржа, відходи.

Існують певні умови, яким рекомендується слідувати при очищенні системи опалення будинку гідропневматичним методом. Зазвичай таке очищення проводять безпосередньо після монтажу систем опалення або ремонту, а так застосовують уже після закінчення опалювального сезону.

Багато власників нерухомості вважають, що промивка - це непотрібні витрати. Деякі вважали за краще б злити воду зі своїх систем опалення, не підозрюючи, що всередині є великі скупчення. Хоча слив може видалити частину легкого сміття, всередині все одно залишається багато осаду і сміття. Пам'ятайте, чиста проточна вода не завжди вказує на чисту систему опалення.

Без механічної промивки ваша система буде залишатися неефективною, витрачаючи більше грошей на платіжки і після виходу з ладу - ремонт обладнання.

Якщо застосовувати таку технологію систематично, то вдасться значно заощадити на оплаті комунальних послуг і зберегти енергоефективність опалювального обладнання. Промивання системи опалення виконується професіоналами, оскільки треба задіяти спеціальний інвентар. Вартість такої процедури невелика.

2. Промивка біопрепаратами

Застосовуючи метод глибокої мікробіологічної чистки, можна повністю позбавити вузли обладнання від домішок. Тобто, «до металу». Зробити це можна прямо в процесі використання опалювальних приладів - немає потреби розбирати якісь окремі вузли.

Важливо! Промивка системи опалення біопрепаратами одна з найбільш результативних. Якщо вдатися до її допомоги, то абсолютно всі елементи пристрою стануть як нові.

Основа такої обробки - екологічно чисті речовини з розклинювальними властивостями. Їх виробляють із спеціально підготовленої води, яка містить суперочисники, що розчиняють іржу, мастило, бруд, органіку, накип і т.п.

3. Пневмогідравлічний удар

Спосіб теж дозволяє повністю очистити опалювальну систему без необхідності її розбирання. Але потрібно або звернутися до фахівців, або придбати спеціальне обладнання.

За такого підходу не застосовують ні хімічні речовини, ні троси. В трубопровід просто подається короткий пневмогідравлічний імпульс. Він не впливає на елементи обладнання, адже на стінки труб здійснюється вплив, рівний всього 2%, тоді як удар з потужністю в 98% припадає на бруд.

Зверніть увагу! Ця технологія дозволяє швидко прочистити труби діаметром в 4 дюйми і з загальною протяжністю до 60 м. Варіант підходить для старих чавунних радіаторів і труб. Промивання триває 5-60 хвилин. Саме цей метод застосовують для чищення опалювальних систем у будинках старого зразка.

4. Хімічна промивка системи опалення

При такому підході в хід ідуть різні хімічні розчини з неорганічними або органічними кислотами. Плюс методу: можна прочистити абсолютно всю трубну мережу, прибрати забруднення у найбільш важкодоступних ділянках системи.

Хімічна Промивка Системи Опалення


Важливо! Перед тим як починати хімічну обробку трубопроводу теплового пристрою, потрібно провести аналіз зносу всіх елементів, виміряти товщину труб, визначити, з чого саме складаються відкладення.

Промивка системи опалення підприємства, офісної будівлі

Багато комерційних організацій витрачають даремно енергію і збільшують комунальні рахунки через забруднені та неефективні системи центрального опалення. Усі системи опалення необхідно промивати, очищати і регулярно обслуговувати з використанням правильного підібраного типу очищення, для забезпечення їх оптимальної ефективності.

Промивка Системи Опалення


Промивка системи опалення приватного будинку

Якщо в опалювальній системі приватного будинку накопичилося багато шлаку або система опалення дуже повільно нагрівається, обидва індикатора вказують на необхідність очищення системи.

Промивання опалювальної системи будинку може так само знадобитися, якщо у вас є холодні точки в радіаторах або якщо радіатори холодні внизу і теплі вгорі. Іноді один радіатор у вашій системі може взагалі не працювати, і це ознака того, що промивка може допомогти.

 • Чому варто промивати систему опалення в будинку?
 • Радіатори нагріваються швидше
 • Витрати на опалення будуть нижчі
 • Кімнати нагріваються більш рівномірно
 • Система опалення буде працювати довше
 • Можливість уникнути дорогої промивки надалі
 • Можливість захистити котел, адже заміна котла - завдання не з легких

Промивка системи опалення приватного будинку


Переваги очищення системи опалення

Потужна промивка виявляється корисною з кількох причин:

 • Ефективна система опалення. У вас більше не буде проблем з нерівномірним розподілом тепла в будинку або офісі. Радіатори нагріваються швидше, даючи вам необхідну кількість тепла. Ви також помітите, що бойлер і радіатор працює набагато тихіше.
 • Зниження рахунків за електроенергію та паливо. Правильно діюча система центрального опалення більш ефективна при розподілі тепла, тим самим знижуючи ваші витрати на паливо і заощаджуючи ваші гроші на рахунках за електроенергію.
 • Більш надійна робота. Ви можете бути впевнені, що ваша система не вийде з ладу, особливо в холодні зимові місяці.
 • Довге життя. Технічне обслуговування системи опалення може бути дорогим, але замінити її буде ще дорожче. Якщо ваші котли і радіатори в гарному стані, ви продовжите термін служби всієї системи. Професійний сантехнік також усуне будь-яку незначну проблему, яку вони побачать, зменшивши ризик несправностей в майбутньому.

Замовлення промивки системи опалення у професіоналів: ціна та якість

Вибір методу очищення залежить від стану трубопроводу, віку обладнання, його типу і т.д. Ці ж фактори впливають і на ціну послуги, на вибір використовуваних інструментів та швидкість виконання робіт.

У ваших інтересах найняти професійну команду сантехніків по ряду причин:

 • Менше ризику. Без належних знань ви можете пошкодити всю свою систему, витративши на це час і гроші. Ці фахівці навчені поводитися з хімічними речовинами і обладнанням без ризику розриву труб і інших деталей.
 • Проактивне обслуговування. Крім промивання, сантехнік також зможе правильно діагностувати інші проблеми вашої системи опалення. Якщо є основна проблема, яка дозволяє повітрю потрапляти в труби, сантехнік зможе визначити це і виправити. Без належної діагностики ця проблема може залишитися непоміченою і в кінцевому підсумку посилитися.


У будь-якому випадку, варто звернутися до професіоналів, тому що лише вони здатні адекватно оцінити обсяги робіт, підібрати потрібний інструмент і «на всі сто» впоратися із завданням. Вартість замовлення послуги для підприємства або приватного будинку можна дізнатися зателефонувавши нам ☎ (044) 222-56-56

Найчастіші Запитання про Промивку Системи Опалення

✳️ Коли необхідна промивка системи опалення приватного будинку?

Ось деякі симптоми, на які слід звернути увагу. В одних кімнатах радіатори набагато холодніше, ніж в інших. Система опалення стала довго прогріватися. Один або кілька радіаторів внизу холодні. Котел став працювати більш шумно.

✅ Промивання системи опалення: яка ціна послуги?

Ціна послуги безпосередньо залежить від обсягу робіт і типу промивки. Зв'яжіться з фахівцями компанії Карно за телефоном ☎ (044) 222-56-56 для уточнення деталей.

✳️ Яка періодичність проведення промивки системи опалення?

Залежно від системи опалення, частоти використання та поточного стану, промивання системи опалення варто проводити 1-2 рази на рік.

✅ Де замовити промивання системи опалення?

Замовити промивання системи опалення для приватного будинку, готелю, офісу, підприємства та інших пріміщень ви можете в компанії Карно - фахівців із систем опалення .

Проекти Карно