Промивка Системи Опалення
З кожним сезоном ефективність роботи опалювальної системи знижується. Це стосується обладнання і в багатоквартирних, і в приватних будинках. Тому кожному господарю вкрай важливо знати, як проводиться промивка системи опалення.
Як описано в документації і спеціалізованих довідниках, всього за 2-3 місяці опалювального сезону пристрій для подачі тепла може втратити близько 10% від початкової результативності. У чому криється причина цього? Як боротися з проблемою?

Промивка системи опалення: причини забруднення

Теплоносій (вода) постійно циркулює в трубопроводі. Через його високу температуру всередині системи підігріву відбуваються хімічні реакції, які чинять негативний вплив на все обладнання.

Так, через деякий час на внутрішній частині елементів, з якими контактує вода, з'являється субстанція чорного відтінку - накип. Крім неї, утворюються органічні осади, іржа, мул і т.д. Спочатку вони «захоплюють» стінки труб, після чого поступово добираються до інших важливих вузлів і елементів: радіатор, котел і т.п.

Промивка системи опалення: причини забруднення

Ці фактори позначаються і на ефективності роботи опалювального обладнання, і на тепловіддачі. Наприклад, якщо іржа має шар в 5 мм, то витрати на подачу тепла збільшуються на 25%.

Важливо! Накип не просто погано позначається на обігріві приміщення. Через неї починають зношуватися всі металеві складові, що в майбутньому обов'язково призведе до аварійних ситуацій, що вкрай неприємно в зимовий час.
Безкоштовна консультація

Якщо у вас залишилися питання про продукцію або ви бажаєте розрахувати вартість робіт - замовте безкоштовну консультацію і наші фахівці зв'яжуться з вами.


Періодичність промивки системи опалення

Для уникнення проблем необхідно з регулярною періодичністю проводити технічне обслуговування агрегатів обігріву житлового будинку. Тобто, промивати всі елементи цього устаткування: батареї, вузли трубопроводу, стояки і т.д.

Основні ознаки появи накипу:

 • батарея опалення нагріта нерівномірно (гаряча/холодна зверху/знизу);
 • щоб вода нагрілася, треба дуже довго чекати;
 • котел видає нехарактерні для нього звуки;
 • радіатор холодний, а водопровідна труба гаряча;
 • різко збільшилися витрати на оплату електроенергії.

Як правильно промити систему опалення: перевірені методи

Варто виділити 4 найбільш результативних методи очищення опалювального обладнання. Розберемося з кожним з них докладніше.

Промивка Системи Опалення

1. Гідропневматична промивка

Метод водно-пульсуючої промивки заснований на використанні суміші води зі стисненим повітрям. В процесі з агрегатів і труб забирається весь пісок, хімічні домішки, відкладення, відстає іржа, відходи.

Якщо застосовувати таку технологію систематично, то вдасться значно заощадити на оплаті комунальних послуг і зберегти енергоефективність опалювального обладнання. Промивання системи опалення виконується професіоналами, оскільки треба задіяти спеціальний інвентар. Вартість такої процедури невелика.

2. Промивка біопрепаратами

Застосовуючи метод глибокої мікробіологічної чистки, можна повністю позбавити вузли обладнання від домішок. Тобто, «до металу». Зробити це можна прямо в процесі використання опалювальних приладів - немає потреби розбирати якісь окремі вузли.

Важливо! Промивка системи опалення біопрепаратами одна з найбільш результативних. Якщо вдатися до її допомоги, то абсолютно всі елементи пристрою стануть як нові.

Основа такої обробки - екологічно чисті речовини з розклинювальними властивостями. Їх виробляють із спеціально підготовленої води, яка містить суперочисники, що розчиняють іржу, мастило, бруд, органіку, накип і т.п.

3. Пневмогідравлічний удар

Спосіб теж дозволяє повністю очистити опалювальну систему без необхідності її розбирання. Але потрібно або звернутися до фахівців, або придбати спеціальне обладнання.

За такого підходу не застосовують ні хімічні речовини, ні троси. В трубопровід просто подається короткий пневмогідравлічний імпульс. Він не впливає на елементи обладнання, адже на стінки труб здійснюється вплив, рівний всього 2%, тоді як удар з потужністю в 98% припадає на бруд.

Зверніть увагу! Ця технологія дозволяє швидко прочистити труби діаметром в 4 дюйми і з загальною протяжністю до 60 м. Варіант підходить для старих чавунних радіаторів і труб. Промивання триває 5-60 хвилин. Саме цей метод застосовують для чищення опалювальних систем у будинках старого зразка.

4. Хімічна промивка системи опалення

При такому підході в хід ідуть різні хімічні розчини з неорганічними або органічними кислотами. Плюс методу: можна прочистити абсолютно всю трубну мережу, прибрати забруднення у найбільш важкодоступних ділянках системи.

Хімічна Промивка Системи Опалення


Важливо! Перед тим як починати хімічну обробку трубопроводу теплового пристрою, потрібно провести аналіз зносу всіх елементів, виміряти товщину труб, визначити, з чого саме складаються відкладення.

Промивка системи опалення підприємства, офісної будівлі

Багато комерційних організацій витрачають даремно енергію і збільшують комунальні рахунки через забруднені та неефективні системи центрального опалення. Усі системи опалення необхідно промивати, очищати і регулярно обслуговувати з використанням правильного підібраного типу очищення, для забезпечення їх оптимальної ефективності.

Промивка Системи Опалення


Промивка системи опалення приватного будинку

Якщо в опалювальній системі приватного будинку накопичилося багато шлаку або система опалення дуже повільно нагрівається, обидва індикатора вказують на необхідність очищення системи.

Промивання опалювальної системи будинку може так само знадобитися, якщо у вас є холодні точки в радіаторах або якщо радіатори холодні внизу і теплі вгорі. Іноді один радіатор у вашій системі може взагалі не працювати, і це ознака того, що промивка може допомогти.

 • Чому варто промивати систему опалення в будинку?
 • Радіатори нагріваються швидше
 • Витрати на опалення будуть нижчі
 • Кімнати нагріваються більш рівномірно
 • Система опалення буде працювати довше
 • Можливість уникнути дорогої промивки надалі
 • Можливість захистити котел, адже заміна котла - завдання не з легких

Промивка системи опалення приватного будинку


Замовлення промивки системи опалення у професіоналів: ціна та якість

Вибір методу очищення залежить від стану трубопроводу, віку обладнання, його типу і т.д. Ці ж фактори впливають і на ціну послуги, на вибір використовуваних інструментів та швидкість виконання робіт.


У будь-якому випадку, варто звернутися до професіоналів, тому що лише вони здатні адекватно оцінити обсяги робіт, підібрати потрібний інструмент і «на всі сто» впоратися із завданням. Вартість замовлення послуги для підприємства або приватного будинку можна дізнатися зателефонувавши нам ☎ (044) 222-56-56

Найчастіші Запитання про Промивку Системи Опалення

✳️ Коли необхідна промивка системи опалення приватного будинку?

Ось деякі симптоми, на які слід звернути увагу. В одних кімнатах радіатори набагато холодніше, ніж в інших. Система опалення стала довго прогріватися. Один або кілька радіаторів внизу холодні. Котел став працювати більш шумно.

✅ Промивання системи опалення: яка ціна послуги?

Ціна послуги безпосередньо залежить від обсягу робіт і типу промивки. Зв'яжіться з фахівцями компанії Карно за телефоном ☎ (044) 222-56-56 для уточнення деталей.

✳️ Яка періодичність проведення промивки системи опалення?

Залежно від системи опалення, частоти використання та поточного стану, промивання системи опалення варто проводити 1-2 рази на рік.

✅ Де замовити промивання системи опалення?

Замовити промивання системи опалення для приватного будинку, готелю, офісу, підприємства та інших пріміщень ви можете в компанії Карно - фахівців із систем опалення - зателефонував за номером ☎ (044) 222-56-56.