Обв'язка Холодильної Машини

Чиллер - охолоджувальна установка, що застосовується у великих системах кондиціонування. Обв'язка холодильної машини - це допоміжна частина автоматики такої установки, яка приймає, обробляє і подає холодоагент в мережу кондиціонування.

Все вищеописане можна реалізовувати декількома методами. Кінцевий вибір грунтується на тому, який температурний режим буде використовуватися в конденсаторній системі, на довжині комунікаційних ліній, площі приміщення і т.д.

Переваги обв'язки чилерів

Якісна обв'язка холодильної машини допомагає вирішити масу проблем:

 1. Зводить до мінімуму всі вібрації, які виникають при роботі насосів, вентиляторів.
 2. Знижує витрати на оплату електроенергії.
 3. Не дає пристрою працювати циклічно, що серйозно збільшує експлуатаційний термін.
 4. Якщо станеться поломка, не доведеться зливати рідину з вузла - буде досить усунути неполадку в проблемної частини агрегату.
 5. Ризик поломки компресора зводиться до нуля.

Всього вищеописаного можна домогтися тільки в тому випадку, якщо за роботу беруться професіонали і виконують її за допомогою спеціального інструменту.

Безкоштовна консультація

Якщо у вас залишилися питання про продукцію або ви бажаєте розрахувати вартість робіт - замовте безкоштовну консультацію і наші фахівці зв'яжуться з вами.

Популярні обв'язувальні схеми

Обв'язка холодильної машини може реалізовуватися на фреоновому і гідравлічному контурі кондиціонуючого агрегату. Розглянемо обидва варіанти.

Фреон

Таке обладнання складається з:

 1. Конденсатора.
 2. Електромагнітного запобіжника.
 3. Запірного і зворотного кранів.
 4. Відокремлювача масел.

В процесі виконання ТО запірні елементи вимикають всі вузли фреонового контуру агрегату. Холодоагент цього типу обладнання - фреон, який виконує функцію акумулювання холоду. Ним керує рідинний ресивер.

Об'єм суміші може змінюватися. Це відбувається постійно, і в процесі експлуатації його потрібно підтримувати на певному рівні. В іншому випадку ресивер буде виробляти надто багато холодоагенту.

Якщо зупиниться компресор, суміш не буде перетікати, а запрацює зворотний вентиль. Електромагнітний захист запобіжить витіканню фреону і його потраплянню у нутрощі корпусу.

Гідравліка

Гідравлічна обв'язка холодильної машини включає:

 1. Бак.
 2. Систему підживлення.
 3. Байпас.
 4. Зливну систему.
 5. Запірний і повітряний вентилі.
 6. Фільтр.
 7. Компенсатор вібрацій.

Чиллер підключається до гідравлічного апарату за допомогою фланцевих елементів. Запірні клапани (як правило, кульові) - «серце» додаткового агрегату, вони будуть деактивувати апарат при необхідності проведення ремонтних робіт або ТО.

Байпас потрібен для функціонування в штатному режимі циркуляційних насосів взимку або під час ТО/ремонту. Тиск і температура контролюються манометром і термометром.

Щоб у контур теплообмінника не потрапили забруднення, у схемі присутній захисний фільтр. Повітряний клапан розташований на самому верху установки, він буде випускати повітря.

Компенсатори вібрацій продовжують термін служби всього устаткування, позбавляють його від зайвих шумів. Бак грає роль акумулятора і зберігає задану температуру всередині пристрою. Підживлюючий вузол розрахований на автоматизоване наповнення системи холодоагентом.