Обслуговування Мультизональних Систем Кондиціонування

У нинішній час кондиціонер встановлюється всюди: в офісі, вдома і навіть на підприємствах. Кліматичне обладнання може відрізнятися за розмірами, потужністю, але всі моделі об'єднує одне – потреба у профілактиці. ТОВ «Карно» здійснює обслуговування кондиціонерів і спліт - систем в Україні вже більше десяти років.

Для ефективного функціонування обладнання важливо, щоб цю роботу виконував саме професіонал, оскільки мультизональні системи кондиціонування мають більш складну конструкцію в порівнянні з побутовими. Наші фахівці мають необхідний досвід і регулярно проходять курси підвищення кваліфікації в Києві.

Види робіт з гарантією якості

Ціна спліт-системи будь-якої марки досить висока, тому мало хто з власників наважиться самостійно виправляти поломку, адже наступний ремонт обійдеться дорожче. Обслуговування систем кондиціонування включає в себе такі роботи, як:

  • діагностика обладнання;
  • перевірка параметрів;
  • заміна різних деталей;
  • ліквідація витоку холодоагенту (при необхідності).

З огляду на високий ступінь надійності мультизонального кліматичного обладнання, поломки трапляються рідко. Але за перших ознак рекомендується звертатися до фахівців з обслуговування таких спліт - систем.

Безкоштовна консультація

Якщо у вас залишилися питання про продукцію або ви бажаєте розрахувати вартість робіт - замовте безкоштовну консультацію і наші фахівці зв'яжуться з вами.

Замовити обслуговування систем кондиціонування в Києві, Україні

Особливість мультизонального кліматичного обладнання полягає в тому, що виявити несправність самостійно буває непросто. Тільки досвідчений фахівець зможе розпізнати, в чому причина погіршення охолодження повітря.

Технічне обслуговування спліт - систем нашими майстрами передбачає налаштування параметрів функціонування та інші планові роботи, що сприяють оптимізації обладнання. Замовити послугу можна на сайті karno.ua, а також підібрати відповідний кондиціонер. Ціна пропонованого товару повністю відповідає якості продукції.

Наш досвід обслуговування мультизональних кондиціонерів

Великі системи кондиціонування на основі чиллерів (холодильних машин) або мультизональних систем VRV, VRF є дуже дорогими, тому вимагають кваліфікованого сервісного обслуговування. В обслуговуванні даних систем не припустимо чекати, поки якийсь вузол вийде з ладу, оскільки поломка навіть однієї деталі може зупинити роботу всієї системи кондиціонування.

Обслуговування великих систем кондиціонування може бути реалізовано з використанням таких підходів:

  • організація на підприємстві служби сервісного обслуговування;
  • укладення контракту з сервісною організацією.

Обидва підходи мають свої сильні і слабкі сторони. Компанія "Карно" може надати вам свої послуги з обслуговування систем чиллер-фанкойл і обслуговування мультизональних систем VRV в якості сервісної організації, для чого просимо заповнити заявку за посиланням


Служба сервісного обслуговування інженерних систем, організована в структурі підприємства, постійно знаходиться на місці, має глибокі знання і розуміння роботи довірених співробітникам систем, може передбачити вихід з ладу деталей і скласти оптимальний графік планово-попереджувальних ремонтів систем кондиціонування і вентиляції. А також у разі поломки сервісна служба моментально може приступити до її усунення. По суті, сервісна служба підприємства виконує крім сервісу, експлуатацію, наладку і ремонт системи кондиціонування.

Сервісний підрядник має обов'язки, окреслені контрактом. Персонал підрядника не знаходиться на підприємстві постійно, а прибуває на підприємство за затвердженим графіком робіт, або при виникненні аварії. Підрядник не може володіти гранично глибоким знанням особливостей роботи конкретної системи кондиціонування, оскільки не приймає участі в експлуатації, проте має більш широкі знання роботи різних систем кондиціонування, засновані на досвіді роботи на інших об'єктах. Підрядники також часто перестраховуються в закупівлях запасних деталей систем, що веде до додаткових витрат на планово-попереджувальний ремонт. Час реакції на поломку обладнання у підрядника, як правило, довший (зазвичай, 24 або більше годин).

Здавалося б, що обслуговування систем кондиціонування чиллер-фанкойл і великих мультизональних систем підприємству вигідніше виконувати за допомогою своїх фахівців. Своя служба сервісу має обходитись підприємству в меншу суму, ніж витрати на контракт з професійним підрядником. Однак практика говорить інакше. Підприємство стикається з двома основними проблемами: відповідальність за обладнання та мотивація персоналу.

У нашій практиці зустрічалися випадки, коли керівництво підприємств не хотіло брати на себе відповідальність за стан обладнання і перекладало відповідальність на підрядника. Це було наслідком таких причин:


Назва причиниОпис причини
Необхідне рішення
Неправильно виконаний проект

Коли проект великої системи кондиціонування виконаний неправильно, або в ході будівництва були зроблені неприпустимі відхилення від проекту, система кондиціонування страждає від таких проблем:

  • недостатнє постачання окремих кондиціонерів холодом
  • розбалансування системи по стояках
  • невідповідність кондиціонерів приміщенню, яке вони кондиціонують
  • неправильні конструктивні рішення
Обстеження системи кондиціонування і повторне часткове проектування системи.
Неправильно виконаний монтаж 
Некваліфікований монтаж або самовільне відхилення від проекту завжди обіцяє безліч несподіваних проблем. Починаючи від неправильно підібраної по тиску арматури, свавільної заміни насосів на "такі ж за назвою", закінчуючи неякісною герметизацією різьбових з'єднань, що особливо важливо при заправці системи гліколевою сумішшю.
Усунення наслідків некваліфікованого монтажу.
Спроба уникнути витрат на необхідний, але дорогий ремонт
Наприклад, у випадку з холодильною машиною такою ситуацією може бути заморожування конденсатора внаслідок заправки його водою замість гліколевої суміші. Повноцінний ремонт конденсатора можливий далеко не завжди, через що роблять "латання дірок" і зменшують площу теплообмінника з усіма витікаючими наслідками, де найменшою проблемою є зменшення продуктивності устаткування. Ремонт може ускладнюватись встановленням обладнання у важкодоступних місцях.
Якщо ремонт практично неможливий, слід від'єднати частину споживачів холоду або тепла і встановити для них іншу систему кондиціонування.
Невідповідність системи кондиціонування покладеному на неї завданню

У нашій практиці були випадки, коли система кондиціонування працювала в режимі основної системи опалення, при цьому обладнання для цих завдань призначене не було.

Також це може бути використання побутових кондиціонерів у промислових цілях.

Інший наш замовник вирішив встановити побутові кондиціонери для охолодження технологічного приміщення і дуже дивувався частим поломкам.

Також нами проводилася установка побутових кондиціонерів на суднах морського плавання. Кожні два роки таке обладнання потрібно замінювати на нове. Замовник порахував, що йому це вигідніше, тому що спеціалізоване обладнання морського виконання значно дорожче, і прийняв таке рішення усвідомлено.

Замінити обладнання на відповідне завданням, або прийняти наслідки своїх рішень. 
"Хронічні хвороби" системи кондиціонування
Непереборні, дорогі проблеми, викликані неякісним проектуванням, монтажем і внаслідок некваліфікованої експлуатації.
Як і зі здоров'ям, нова система кондиціонування як правило працює відмінно. Але якщо не реагувати на симптоми і не приймати попереджувальні заходи, проблеми накопичуються і їх рішення стає складним.

Компанія "Карно" пропонує замовникам комплексне обслуговування і ремонт будь-яких мультизональних систем кондиціонування.
Просимо залишати заявки по телефону (044) 222-56-56 або заповнювати контактну форму за посиланням "Замовити":