Фільтр

 • Виробник
  0
  0
  0
 • Ціна
  грн   -   грн
   2 відгуків
24 088 грн
Купити
   1 відгуків
9 900 грн
Купити
   2 відгуків
11 495 грн
   1 відгуків
17 963 грн
   1 відгуків
15 986 грн
   1 відгуків
12 401 грн
Показано з 1 по 9 із 9 (1 сторінок)
Плоский сонячний колектор

Геліосистеми, що працюють на ультрафіолетових променях, здатні серйозно скоротити витрати на оплату електроенергії. Поки що вони тільки починають «захоплювати» наш ринок, хоча ціна цих агрегатів досить низька. Плоскі колектори настільки прості, наскільки це можливо - вони збирають енергію сонця.

Плоский колектор - це теплообмінник, який перетворює сонячну енергію, що випромінюється сонцем, в теплову енергію, використовуючи парниковий ефект. Він збирає або вловлює сонячну енергію і використовує її для нагріву води в будинку для купання, прання і обігріву і може навіть використовуватися для обігріву відкритих плавальних басейнів і гідромасажних ванн. Як влаштований плоский сонячний колектор, в чому полягають його головні плюси і мінуси і де він використовується в Україні?

Плоский сонячний колектор в Україні, Києві

Плоский сонячний колектор в Україні, Києві

Для більшості житлових і невеликих комерційних систем гарячого водопостачання в Києві та Київській області сонячний колектор з плоскими пластинами може стати більш економічним через просту конструкцію, низьку вартість і відносно просту установку в порівнянні з іншими формами систем нагріву гарячої води. Крім того, сонячні плоскі колектори в Києві здатні доставляти необхідну кількість гарячої води потрібної температури.

Плоский сонячний колектор в Україні, Києві

Плоскі колектори можуть працювати використовуючи прямі або непрямі сонячні промені з різних кутів. Вони також функціонують в розсіяному світлі, який домінує в хмарні дні в Києві, оскільки поглинається навколишнє тепло, а не світло, на відміну від фотоелектричних елементів. Температура гарячої води, що циркулює, буде залежати основним чином від пори року, від того, наскільки чисте небо, і від того, як повільно вода протікає через колекторні труби. Компанія Карно пропонує своїм покупцям в Києві і інших областях України плоскі сонячні колектори Hewalex в асортименті і готова допомогти з вибором оптимальної моделі.

Плоский сонячний колектор: принцип роботи 

Плоский сонячний колектор: принцип роботи

Нагрівання теплоносія (води) виконується за допомогою пластичного плоского абсорбенту. Його будова досить проста. Основа - пластинка з металу, який здатний швидко приймати тепло і довгий час його утримувати. Верх цієї пластини пофарбований в чорний колір. До нижньої її частини щільно приєднана трубка змієподібного типу, по якій тече вода, що нагрівається.

Чорний колір фарби дозволяє абсорбенту поглинути якомога більше ультрафіолетових променів. Вони практично не відбиваються від поверхні пластини. Ці промені нагрівають воду в теплоносії, яка потім відправляється по трубах далі.

Тепловтрат в такій системі майже немає, тому що пластина з «поглиначем» енергії Сонця захищена спеціальним загартованим склом, що не містить ніяких додаткових домішок. Воно також грає роль верхньої кришки агрегату. Ще одне важливе завдання, яке вирішується загартованим склом - створення парникового ефекту, що значніше прогріває пластину і нагріває воду.

⚡ Читайте також про впровадження енергоефективних технологій в розділах: Сонячні електростанції, Сонячні електростанції під зелений тариф, Сонячні панелі.

Плоский сонячний колектор для опалення будинку

Плоскі колектори - найбільш поширені і широко використовувані цілорічні колектори для побутового гарячого водопостачання та опалення.
Незважаючи на те, що базова концепція дизайну плоских колекторів досить послідовна, серед виробників існують відмінності, які можуть підвищити продуктивність, зробити панелі легше, простіше в установці, що, в кінцевому результаті, впливає на вартість, ефективність і довговічність. Плоскі колектори добре працюють в теплому кліматі. Відсутність ізоляції над абсорбером є недоліком конструкції і призводить до високих втрат тепла. Ця втрата тепла означає, що плоскі пластини не здатні однаково ефективно працювати круглий рік і їх продуктивність значно знижується в холодну погоду. Саме з цієї причини для ефективної системи опалення необхідні додаткові джерела теплової енергії (котел на будь-якому виді палива, електроТЕН).

Плоский сонячний колектор для опалення будинку

Після утеплення будинку, встановлення системи вентиляції та ефективної системи опалення, виробництво гарячої води для побутового споживання (ГВС) з використанням сонячної енергії, ймовірно, є наступним за значенням фактором, що забезпечує рентабельну енергоефективність. Добре спроєктована і правильно встановлена сонячна система гарячого водопостачання зазвичай забезпечує від 50 до 60% річної потреби будинку в гарячій воді. Влітку сонячний колектор буде задовольняти від 80 до 90% потреб, а в зимові місяці цей показник впаде до 20%.. 

Найбільш ефективна орієнтація для сонячних панелей колектора - на південь. Ефективність поступово знижується від колекторів, звернених на схід або захід, хоча практично, навіть якщо колектор звернений або на схід, або на захід, це може становити лише близько 80% максимальної ефективності. Більш низька ефективність через неоптимальну орієнтацію може бути порівняна шляхом збільшення розміру колектора. Якщо скатний дах звернений на схід і захід, розгляньте можливість встановлення панелей на обох схилах. Системи управління колектором можуть бути запрограмовані так, щоб забезпечувати кращу роботу панелі, слідуючи за сонцем.

Переваги та недоліки плоских сонячних колекторів

Плоский сонячний колектор

Кожен плоский сонячний колектор має свої позитивні сторони та недоліки

Переваги плоского колектораНедоліки плоского колектора
Низька цінаСпад продуктивності при мінусовій температурі навколишнього середовища
Підвищена продуктивністьПовільний нагрів теплоносія під час снігу / дощу, при похмурій погоді
Простота і надійність конструкціїТруднощі монтажу
Тривалий експлуатаційний термінНеобхідність систематичного технічного обслуговування
Цілорічна роботаНеможливість ремонту окремих компонентів
Нагрівання води в діапазоні 20-40 градусів-
Працює під тиском-


Безкоштовна консультація

Якщо у вас залишилися питання про продукцію або ви бажаєте розрахувати вартість робіт - замовте безкоштовну консультацію і наші фахівці зв'яжуться з вами.

Де застосовуються геліосистеми з плоскими колекторами

Плоский сонячний колектор

Поки вони не такі доступні, але їх вже встигли випробувати власники бізнесу і приватної нерухомості. Де можна побачити ці агрегати:

 • на промислових і будівельних підприємствах;
 • в дитячих садах, школах, інших освітніх установах;
 • в медицині: в лікарнях, санаторіях, на оздоровчих курортах;
 • в кафе, ресторанах, готелях, на базах відпочинку;
 • на спортивних майданчиках, в тренажерних залах;
 • в приватних заміських будинках, в сільськогосподарських будівлях і т.д

Практично всі геліосистеми можна використовувати в будь-яких сферах промисловості і життєдіяльності.

Плоский сонячний колектор

Залишилися питання? Звертайтеся до наших фахівців за телефонами ☎ +38 (044) 222-56-56, ☎ +38 (067) 465-86-63, ☎ +38 (063) 123-56-56 або замовте дзвінок і ми вам перетелефонуємо.

Найбільш поширені запитання про плоскі сонячні колектори

☀️ Що таке плоский сонячний колектор?

На відміну від звичних батарей, плоский сонячний колектор забезпечує будинок не електрикою, а теплою водою в діапазоні 20-40 ℃. Найчастіше він встановлюється на даху, будучи зверненим до південної сторони. Пристрій плоского сонячного колектора вирізняється простотою і надійністю, адже в панелях немає рухомих елементів. Основа - металева пластина, що поглинає світло, вона накопичує тепло і віддає її трубці-змійовика, яка проходить по пластині із зворотного боку. Теплоносій в трубці приймає тепло і постачає будинок, квартиру теплою водою. Зовні гелиосистема додатково покрита товстим склом для захисту від атмосферних опадів. Характеристики плоского сонячного колектора можуть відрізнятися в залежності від його площі і місця установки. У літню пору панелі забезпечать до 80-90% потреби в гарячій воді, але взимку цей показник падає до 20%.

✳️ Який принцип роботи плоского сонячного колектора?

Внутри плоский солнечный коллектор представляет собой металлическую пластину, покрытую специальным светопоглощающим составом. Благодаря этому панель активно поглощает солнечную энергию, преобразуя ее в тепло. Чтобы усилить этот эффект, сверху гелиосистема покрыта закаленным стеклом, сохраняющим тепло внутри устройства. На обратной стороне пластины проходит магистраль с циркулирующей водой. Принцип работы плоского солнечного коллектора прост: металл нагревается и затем нагревает теплоноситель в трубках, после чего вода в змеевике поступает к точке раздачи. Так как система нагревается в первую очередь от солнечных лучей, а не окружающей среды, температура воздуха играет второстепенную роль. Но в зимнее время эффективность плоских коллекторов заметно падает из-за высоких теплопотерь самой пластины.

❇️ Яка ціна на плоский сонячний колектор?

Виходячи з конструктивних особливостей, ціна плоского сонячного колектора може відрізнятися в залежності від його розмірів і характеристик використовуваних матеріалів. Також на цінник може впливати товщина скла, ступінь ізоляції панелей. На нашому сайті вартість плоского сонячного колектора стартує з позначки 6900 грн. За ці гроші ви отримуєте геліосистему з ККД 95% і товщиною скла більше 3 мм, габаритні розміри - 2х1 м.

✅ Де купити плоский сонячний колектор?

Завдяки нашій компанії ви можете офіційно купити плоский сонячний колектор в Україні з гарантією від виробника, можливістю професійного монтажу та наладки. Ми допоможемо з вибором, проведемо розрахунок характеристик для забезпечення гарячою водою саме вашого об'єкта і забезпечимо технічне обслуговування системи. Пропонуємо купити плоский сонячний колектор з доставкою по країні і зручною формою оплати.