Фільтр

 • Категорія колекторів
  0
  0
  0
 • Сезонність
  0
  0
 • Теплоносій
  0
  0
 • Виробник
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Ціна
  грн   -   грн
   6 відгуків
23 651 грн
Купити
   5 відгуків
26 715 грн
Купити
ТОП ПРОДАЖІВ
   3 відгуків
23 651 грн
Купити
   3 відгуків
27 864 грн
Купити
ВИБІР КАРНО
   3 відгуків
65 416 грн
Купити
   3 відгуків
27 864 грн
Купити
   3 відгуків
49 801 грн
Купити
   3 відгуків
39 698 грн
Купити
   3 відгуків
9 100 грн
Купити
   2 відгуків
20 749 грн
Купити
   2 відгуків
20 073 грн
Купити
   2 відгуків
38 615 грн
Купити
   2 відгуків
35 043 грн
Купити
   2 відгуків
75 294 грн
Купити
   2 відгуків
24 088 грн
Купити
Показано з 1 по 15 із 84 (6 сторінок)
Сонячний Колектор для Нагрівання води

Сонячний колектор - це система для нагріву води, яка дозволяє ефективно «збирати» і акумулювати ультрафіолетові випромінювання, перетворюючи їх в енергоресурси. Така енергія не тільки повністю безкоштовна, а й екологічно чиста.

Сонце - «вічне» джерело тепла. Першим сонячним колектором, концепція якого все ще використовується сьогодні, був металевий резервуар, який був пофарбований в чорний колір і поміщений на дах з сонячної сторони. Система працювала, але зазвичай на це йшов цілий день, а потім як тільки сонце ховалося, вода остигала дуже швидко, адже бак був не ізольований.

З того часу конструкція і різноманітність систем сонячного нагріву води значно змінилися.

Сонячний Колектор для Нагрівання Води

Сонячний водонагрівач подає гарячу воду для купання, прання, прибирання і т. Д. Зазвичай він встановлюється на даху або терасі, де є в достатку сонячне світло. Колектор нагріває воду в денний час, яка зберігається в ізольованому резервуарі для зберігання і використовувати при необхідності.

Використання сонячних колекторів забезпечує альтернативу традиційному нагріванню води для побутового та промислового споживання з використанням водонагрівача, з часом потенційно знижуючи витрати енергії.

Сонячний колектор в Україні

Сонячні колектори можуть використовуватися як в Києві та Київській області, так і в будь-якому іншому регіоні, адже паливо, яке вони використовують - сонячне світло - є в достатку на всій території України.

Сонячний Колектор в Україні

Перед покупкою і встановленням сонячної водонагрівальної системи треба:

 1. Оцінити вартість та енергоефективність системи
 2. Визначити правильну модель

Тому варто розглянути які бувають види сонячних систем і в яких галузях їх застосування найбільш ефективно.

В інтернет-магазині Карно ви знайдете:

Розглянемо докладніше сонячні колектори кожної системи.

Сезонні сонячні геліосистеми

Сезонні геліосистеми - це найпростіший вид сонячних геліосистем, вони вже укомплектовані баком, необхідною кількістю трубок, рамою. Такі системи називаються сезонними, тому як працюють з квітня до листопаду, в той час коли сонце є найбільш активним.
☀️ Дізнайтеся більше про особливості сезонних сонячних систем в статті "Сонячний водонагрівач"

Сонячний Колектор для Басейну

Всесезонний вакуумний сонячний колектор

Вакуумні системи працюють цілий рік, застосовуються як для підігріву води, так і для нагрівання та подачі води для теплої підлоги, для басейну, обігріву теплиць і технічної води.

Всесезонний вакуумний сонячний колектор

Плоский сонячний колектор

Такі системи так само працюють цілий рік. Професійні фахівці компанії Карно проконсультують вас і допоможуть з вибором оптимальної водонагрівальної системи.

Плоский сонячний колектор

Складові частини нагрівальної системи: колектор і накопичувальний бак

Розберемося, з чого складається сонячна система нагріву води, за яким принципом вона функціонує, в чому полягають її переваги / недоліки, де найчастіше використовують такі пристрої і наскільки вони ефективні в Україні.

Сонячний Колектор - Складові частини

 1. «Серце» пристрою - сонячний колектор. Він «збирає» ультрафіолетові промені і перетворює їх в тепло. Вибираючи такий пристрій, найбільш пильну увагу потрібно приділити саме колектору.
 2. Другий за значимістю елемент - бак. Енергію потрібно не тільки «зібрати», а й максимально ефективно зберігати. Чим вище якість баку, тим довше він зможе зберігати свої акумулюючі властивості.

Зверніть увагу! Якщо купити пристрій середньої або дорогої цінової категорії, то після нагрівання за 12 годин температура води спаде лише на 2-3 градуси. Його ціна повністю себе виправдовує.

⚡Читайте також про впровадження енергоефективних технологій в розділах: Сонячні електростанції, Сонячні електростанції під зелений тариф, Сонячні панелі.

Сонячний колектор для опалення та гарячого водопостачання. Принцип роботи

Сонячний колектор для опалення та гарячого водопостачання

Опалювальна геліосистема для будинку працює наступним чином:

 • сонячний колектор нагріває воду, що тече по колекторному теплообміннику;
 • як тільки температура досягне потрібної риски, рідина почне перетікати через теплообмінник (змійовик) в теплоносій;
 • в теплоносії постійно підтримується необхідна температура;
 • нагріта вода надходить в радіатори систем опалення або використовується в душових.

Коли рідина починає потроху вихолоняти, градусник пристрою автоматично визначає це, і знову «заганяє» воду в теплообмінник. Цей цикл повторюється нескінченно (зрозуміло, поки пристрій не відключать). За циркуляцію води в трубах відповідають спеціальні насоси.

Контроль рівня рідини, її температури, функціонування окремих вузлів виконує спеціальне електронне обладнання, що складається з датчиків, інформація з яких передається на дисплей. Так, можна налаштувати не тільки температуру води в баку, а й програмувати пристрій на різні дії.


Енергоефективність сонячного колектора

ККД «ультрафіолетової» нагрівальної системи складає 75% в рік для північних міст. Якщо купити такий агрегат для південного регіону, то показник буде значно вищим. В середньому, в порівнянні зі звичайними джерелами енергії, сонячне опалення на 70-80% ефективніше.

Але для такої системи нагріву необхідний додатковий підігрівальний контур - пелетний, електричний або газовий котел. Він дозволить «довести» температуру води до потрібного рівня.

Що стосується окупності. Ціна геліосистеми чимала. Але для приватної сфери використання період окупності становить всього 5-6 років, для комерційної - 3-4. Через цей відрізок часу можна вийти «в плюс». А для готелів, пансіонатів, баз відпочинку і ресторанів термін окупності сонячних колекторів може скласти всього кілька тижнів.

Сфера застосування альтернативних джерел енергії для нагріву води

Сонячний колектор - Сфера застосування альтернативних джерел енергії для нагріву води

Галузі застосування геліосистеми:

 • бази відпочинку та пансіонати;
 • санаторії та лікарні;
 • готелі та мотелі;
 • ресторани і кафе;
 • басейни;
 • будмайданчики;
 • виробництва;
 • теплиці і розплідники;
 • навчальні заклади;
 • лікарні та клініки;
 • дачні будинки і котеджі;
 • автозаправки;
 • будівельні бригади і т. д.

Плюси і мінуси сонячних колекторів

Сонячний Колектор для Басейну

Все обладнання для видобутку та акумулювання енергії має свої плюси і мінуси. Геліосистеми не виняток.

Недоліки геліосистемиПереваги геліосистеми
Сезонність. У зимовий період вироблення значно скорочується.Економія. Геліосистеми здатні в значній мірі знизити витрати на оплату комунальних послуг.
Вартість. Вкладення в систему значні, але вони швидко окупаються.Компенсація витрат. У теплий період року цей показник нерідко досягає і 80%.
Перепади напруги. Якщо електроенергія відключається, вода в обладнанні може закипіти. Після 20-30 закипань пристрій виходить з ладу.Строк служби. Якщо купити якісну систему, то вона прослужить мінімум 35 років.
Міцність і легкість. Основа конструкції - алюміній і скло, які не зношуються дуже довго.


Установка і обслуговування сонячних колекторів в Україні

Використовувати нагрівальні системи, «видобуваючі» енергію від Сонця, можна в абсолютно будь-якому куточку нашої країни. Навіть в північних містах, так як там є досить сонячної інсоляції. Наприклад, в Сумах або Чернігові її середній рівень становить 900 кВт на годину на кожен кв. м.

Установка і обслуговування сонячних колекторів в Україні

Якісна установка сонячних водонагрівачів залежить від багатьох факторів: місцевості, клімату, технічних вимог і особливостей обраної моделі і питань безпеки. З цих причин краще не експериментувати і довірити установку кваліфікованому підряднику сонячних теплових систем для довгої і надійної служби вашої системи.

Фахівці компанії Карно професійно і у короткий термін доставлять і встановлять сонячний колектор для вашого будинку, готелю і виробництва, а також проконсультують на рахунок правильного використання і обслуговування вашої системи.

Звертайтеся вже сьогодні за телефонами: ☎ +38 (044) 222-56-56, ☎ +38 (067) 465-86-63, ☎ +38 (063) 123-56-56 або замовте зворотній дзвінок з сайту і ми вам перетелефонуємо!

Найбільш часті питання про сонячний колектор та системи сонячного нагріву води

☀️ Що таке сонячний колектор для нагрівання води?

Побутовий сонячний колектор - це довговічний пристрій для нагріву води без підключення до електричної розетки і без використання в якості джерела тепла вогню від вугілля, дров або торфу. Цим джерелом виступає сонячна енергія, яку гелиосистема, як ще називають цей тип обладнання, перетворює в тепло і передає теплоносієві - воді.

✳️ Де застосовується сонячний колектор?

Сонячний колектор можна успішно використовувати в приватних будинках, заміських котеджах готелях, базах відпочинку, в наметових містечках, кафе, в ресторанах, на підприємствах для отримання гарячої води для миття посуду, прийому душу і миття рук. Також сонячний колектор для нагрівання води може виступати підтримкою для системи опалення. При наявності ясного неба установка забезпечить високу температуру в батареях восени і навесні, допоможе заощадити на опаленні в зимовий час.

🔆 Як працює сонячний колектор для опалення?

Сонячний колектор для нагрівання води може виступати підтримкою для системи опалення. При наявності ясного неба установка забезпечить високу температуру в батареях восени і навесні, допоможе заощадити на опаленні в зимовий час.

✳️ Які існують типи сонячних колекторів?

Конструктивно геліосистеми поділяються на вакуумні (трубчасті) і плоскі. Обидва типи сонячних колекторів працюють за однаковим принципом: енергія сонця поглинається і передається теплоносію - воді або незамерзаючої рідини, які накопичують тепло. Тільки в першому випадку конструкція представлена трубками з вакуумною ізоляцією, а в другому - металевою пластиною з матовим склінням, подібно сонячним батареям. Плоскі варіанти більш доступні в плані ціни і забезпечують більше ККД влітку.

🌀 Які переваги вакуумного сонячного колектора?

Вакуумний сонячний колектор коштує дорожче, так як краще справляється з температурою повітря нижче нуля. Вакуумний колектор можна використовувати цілий рік, підключати до системи опалення.

🌀 Що таке сезонні сонячні колектори?

Існують спрощені трубчасті системи для сезонного використання. Вони ефективні з весни по осінь. Сезонні колектори можуть бути безнапірними і напірними (необхідне підключення до холодного водопостачання).

✅ Яка ціна на сонячний колектор, геліосистему?

Ціна сонячного колектора залежить як від його конструктиву, так і від розмірів. Плоскі моделі обійдуться дешевше, ніж вакуумні установки аналогічної потужності. Ще на ціну геліосистеми впливають такі показники, як площа (в разі плоских генераторів) і кількість трубок (актуально для вакуумних колекторів). Наприклад, вакуумна система може налічувати від шести до тридцяти трубок, схожим чином варіюється і площа плоских колекторів. Додатково на вартість впливає розмір конденсатора. Ціна на сайті karno.ua стартує від 3 806 грн.

✅ Де купити сонячний колектор, геліосистему?

Геліосистема - високоефективне і довговічне устаткування, яке розкриває свій потенціал лише при належній якості виготовлення і грамотному монтажі. Тому рекомендуємо купити сонячний колектор у перевіреного продавця, який надає гарантію від виробника і готовий виконати професійну установку системи на об'єкті. Бажаєте вигідно купити сонячний колектор з гарантією і доставкою - вибирайте компанію Карно