UA

RU

Рейтинг статті:

Незалежно від того, живете ви в міській квартирі або на дачі, правильна вентиляція в будинку необхідна. Вона забезпечує підтримку комфортного мікроклімату - вологості і температури повітря. Якщо вентиляція недостатня або неефективна, в приміщеннях швидко стане душно, і перебувати в них буде неприємно. Щоб цього уникнути, необхідно облаштувати вентиляційну систему з урахуванням площі приміщень і їх особливостей.

Принцип дії природної вентиляції

Як правило, для побутового використання досить природної вентиляції в будинку. Це система, в якій не використовуються додаткові елементи, що прискорюють рух повітря (наприклад, вентилятори). Переміщення повітряних мас в ній відбувається за рахунок різниці температур: холодне повітря, більш щільний і важкий, опускається вниз, а теплий, більш легкий, піднімається вгору. Це враховується при проектуванні: кватирки, фрамуги, вхідні отвори вентиляційних каналів розташовуються ближче до стелі, щоб через них віддалявся тепле повітря.

Принцип дії природної вентиляції

Як правило, природна вентиляція застосовується в будівлях наступних типів:

 • багатоквартирних житлових будинках;
 • дачних будинках і котеджах;
 • нежитлових будівлях господарського призначення (сараях, гаражах);
 • невеликих спорудах для утримання домашніх тварин.

У промислових і складських приміщеннях обмежитися природною вентиляцією можливо тільки в тому випадку, якщо їх призначення не має на увазі підвищеної вологості і температури, а також роботи з небезпечними хімічними речовинами.

Природна вентиляція в приватному будинку або квартирі повинна забезпечувати рух повітря в двох напрямках - його приплив і витяжку. Свіже повітря потрапляє в будинок через відкриті вікна або кватирки, а також через припливні клапани, влаштовані в вікнах або в зовнішніх стінах. Відпрацьований видаляється через вентиляційні отвори. Вентиляція в дерев'яному будинку, обладнаному піччю або каміном, має на увазі також видалення забрудненого повітря через димохід.

У зонах, для яких характерні підвищена вологість або температура, таких як кухня, ванна кімната або санвузол, влаштовуються витяжні канали. Крім того, наявність вентиляції обов'язково, якщо в кухні використовується газовий котел або колонка.

Природна Вентиляція у Приватному Будинку

Переваги природної вентиляції

Основними перевагами природної вентиляції в будинку є її простота і надійність. Вона не вимагає підключення до джерела енергії і, будучи одного разу спроектованої, працює довгий час без додаткового обслуговування. Однак слід враховувати, що в сучасних будинках вентиляція цього типу менш ефективна. При дерев'яних віконних рамах повітря вільніше проникає в приміщення, а от сучасні металопластикові вікна набагато щільніше. Через це циркуляція повітряних потоків стає слабкішим. Отже, стають потрібні додаткові кошти для її посилення.

Наскільки ефективно працює природна вентиляція в одноповерховому будинку або іншої будівлі, багато в чому залежить від зовнішніх умов.

 • Як правило, взимку вона виконує своє завдання краще, ніж влітку, оскільки різниця температур в приміщенні і на вулиці сприяє більш інтенсивному руху повітря.
 • У теплу погоду, повітрообмін, навпаки, слабшає.
 • Крім того, мають значення швидкість і напрям вітру, а також відносна вологість. Тому бажано, щоб при проектуванні системи враховувалися місцеві кліматичні особливості.

Для вирішення цього завдання на входах вентиляційних каналів можуть бути встановлені вентилятори, які включаються час від часу, прискорюючи рух повітря. При необхідності система може бути доповнена елементами для більш тонкого контролю за мікрокліматом, наприклад, для фільтрації або підігріву повітря.

Таким чином, питання про те, чи потрібна вентиляція в приватному будинку, виникати не повинно. Вона необхідна для підтримки комфортних умов в оселі в будь-який час року.

Зверніться до нас, і ми розробимо проект вентиляційної системи, яка найкраще підійде для вашого будинку або квартири, а також підберемо сучасні компоненти для його реалізації.

Проекти Карно

 • Додав :
 • 2020-12-18
 • Категорія: Вентиляція
 • Коментарі: 1

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 1
Сергей 01-02-2021 22:28
В этом году вентиляция как никогда актуальна
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*