Руфтопи

Руфтопи

Руфтопи - кондиціонери моноблочного типу, обробні повітряний потік у великих за площею приміщеннях. За яким принципом вони покращують мікроклімат, в чому полягають їх основні переваги / недоліки, де використовуються?

Руфтопи — дахові кондиціонери: Принцип роботи

Дахові кондиціонери, в залежності від типу основних конструкційних елементів, підрозділяють на підгрупи:

 1. Пристрої охолоджуючого типу.
 2. З функцією нагріву/охолодження.
 3. Газові агрегати з пальником.

Як функціонують руфтопи

Повітря, що йде ззовні будівлі, надходить всередину приміщення через спеціальну решітку, а потім перемішується з повітрям всередині об'єкта. Співвідношення переробленого і відфільтрованого потоку можна відрегулювати заслінками, встановленими на корпусі кондиціонера.

Далі вхідний потік фільтрується повторно, а потім надходить на теплообмінний елемент, роль якого грає або випарник, або конденсатор. На цьому етапі обробки виконується нагрівання/охолодження.

Руфтоп може підвищувати температуру навколишнього середовища електричним, газовим або водним нагрівальним елементом. Ці вузли вбудовуються в обладнання. Після нагріву до потрібного рівня потік іде на внутрішні решітки, що роздають повітря.

Охолодження в даховому пристрої виконується вентилятором, що “приймає” вуличне повітря, а потім назад «викидають» в навколишню атмосферу. Температура при цьому регулюється інтенсивністю обертання лопатей вентилятора.

Сучасні дахові кондиціонери управляються комп'ютерною електронікою. Якщо руфтоп малопотужний, то в його конструкції відсутні камера для змішування повітря і заслінки. Процес перемішування виконується в самому повітропроводі.

Плюси і мінуси руфтопів-дахових кондиціонерів

У дахових пристроїв кондиціонування є свої переваги/недоліки. Розглянемо їх.

Переваги:

 1. Великий вибір модифікацій, залежно від їх потужності, технічних параметрів. Ви завжди можете знайти обладнання, яке повністю відповідатиме вашим потребам. Характеристики варіюються в межах 8-140 кВт по теплу/холоду і 1 500-25 000 кв.м/год. по продуктивності.
 2. Невисока ціна і простота монтажу конструкції.
 3. Малі розміри. Система, яка може обслуговувати площу з продуктивністю в 20 тис. кв.м/год, малогабаритна. Її реально змонтувати так, щоб не чіпати архітектуру будинку.
 4. Міцність і надійність. Обумовлені простотою самої конструкції руфтопів.
 5. Наявність автоматичної системи контролю і вибору температури. Підбір найбільш економічного режиму роботи.
 6. Абсолютна безшумність. Основні модулі кондиціонуючого обладнання розташовані за вікном - всередині вони не чутні.

Недоліки:

 1. Необхідність допомоги професіоналів для вибору і монтажу системи. Від них же потрібне і підготовка проектної документації. Це можна віднести до переваг. Недолік полягає у збільшенні часу робіт.
 2. Трудомісткий процес установки системи. Не стосується простоти монтажних робіт!
 3. Необхідність в обслуговуванні. Щоб даховий агрегат завжди функціонував в нормальному режимі, треба систематично виконувати його технічне обслуговування. Для цього також доведеться наймати додатковий робочий вузькоспеціалізований персонал або постійно звертатися в компанії, які надають такі види послуг.
 4. Труднощі вибору. Купити агрегат хорошої якості досить важко. Доведеться витратити час на пошук постачальника або виробника.

У яких областях використовуються руфтопи

Руфтопи найчастіше монтуються на таких об'єктах, як:

 • великі за площею зали відкритого/закритого типу, які мають загальне верхнє покриття;
 • торгові центри, супермаркети, магазини;
 • кінотеатри, зали для проведення масштабних заходів;
 • офісні та складські приміщення;
 • спортивні майданчики.

Рішення купити кліматичне обладнання приймають власники будівель, де потрібно постійно стежити за комфортними умовами перебування в приміщенні, контролювати вологість, температуру і якість повітря всередині об'єкта.

Найбільш Часті Питання про Дахові Кондиціонери

✅ Що Таке Дахові Кондиціонери?

Дахові блоки руфтопи або RTU - це механічне обладнання, яке призначене для обігріву, охолодження та вентиляції, забезпечує потік повітря по вентиляційній системі. RTU розміщують на даху і, він отже, є кришним блоком.

✅ У Чому Різниця Між Кондиціонером на Даху та Звичайним Кондиціонером?

Установки на даху - це так зване модульне обладнання. Даховий блок відділений від спліт-системи, яка є звичайним типом кондиціонерів або теплових насосів. Спліт-система складається зовнішнього і внутрішнього блоку.

✅ Чи необхідно Обслуговувати Фільтри на Хахових Кондиціонерах?

Так. Всі повітряні фільтри необхідно перевіряти кожні три-чотири тижні, щоб визначити, чи потрібно їх очистити або замінити.

✅ Де Можна Замовити Руфтоп в Україні?

Купити даховий кондиціонер або замовити вентиляційну систему з кришним кондиціонером для будівлі, виробництва, офісу або інших приміщень можна на сайті karno.ua попередньо отримавши консультацію фахівця-інженера. Просто зв'яжіться з менеджером по телефону або заповніть форму зворотного зв'язку.