Контролери заряду АКБ

Альтернативна енергетика для енергопостачання квартири або будинку може виявитися дуже вигідним рішенням. Однак, щоб забезпечити стабільну роботу сонячної електростанції незалежно від змін погоди і коливань потужності, яку споживають електроприлади, важливо не тільки придбати сонячні батареї, але і використовувати якісне супутнє обладнання. До нього належить контролер для сонячних батарей. Він керує процесом передачі енергії в мережу.

Якщо панелі фотоелементів підключити безпосередньо до акумулятора, це призведе до його швидкого зносу і виходу з ладу, оскільки характеристики електроструму часто будуть виходити поза допустимі значення. Контролер позбавляє від таких ризиків. Він запобігає його перезарядженню або надмірному розрядженню, регулює силу струму , що надходить на нього, виконує ряд інших завдань.

Купити в Україні контролер заряду для сонячної батареї

Купівля контролера сонячної батареї - необхідний етап, щоб використовувати альтернативну енергетику у себе вдома. Так забезпечується довгий термін служби акумулятора і стабільна робота геліосистеми.

Він виконує такі функції:

  • управляє режимом зарядження акумулятора, перемикаючи його в залежності від напруги та інших параметрів;
  • автоматично вмикає і вимикає АКБ для сонячних батарей;
  • розподіляє електроенергію, що надходить від фотоелементів.

Як влаштований контролер заряду акумулятора?

Незалежно від виробника та конкретного різновиду, у контролерів для сонячних батарей схожий принцип дії. Вони реагують на зміну напруги, що виробляється фотоелементами. Поки цей показник залишається у заданих межах, електрика передається далі на акумуляторну батарею. Якщо він стає вищим або нижчим, живлення припиняється.

Залежно від різновиду приладу, у нього бувають і додаткові функції:

  • У найпростішому випадку все обмежується описаною схемою. Її головне призначення - запобігати перегріву, відключаючи подачу енергії при максимальній напрузі. Однак при такому сценарії відключення відбувається занадто рано - батарея залишається недозарядженою, термін її служби знижується.
  • Більш досконалий варіант позначається абревіатурою PWM. При досягненні порогового значення він не відключає подачу струму повністю, а знижує його силу. В результаті батарея заряджається до 100%, отримуючи більш оптимальний режим роботи.
  • Тип MPPT - найбільш сучасний варіант. Його назва - абревіатура, що означає «відстеження точки максимальної потужності». Він безперервно контролює параметри струму, підтримуючи оптимальний режим. Втрати енергії зводяться до мінімуму, зарядження відбувається найбільш ефективно, підвищується загальний ККД установки.

Як вибрати тип контролера для сонячної панелі?

Купуючи контролер сонячних батарей, враховуйте наступні параметри. Вирішіть, який різновид вам потрібен. Для побутових цілей зазвичай досить PWM.Контролери Заряду АКБ для Сонячної Батареї

МРРТ купують для електростанцій значної потужності, коли панелі мають велику площу.

Контролери Заряду АКБ для Сонячної Батареї

Прилади цього типу дорожчі, а процес їх підключення та налаштування складніший. Крім того, необхідно підібрати такий контролер, щоб його технічні характеристики виявилися сумісними з іншим обладнанням, яке використовується для облаштування геліосистеми.

Зверніть увагу на наступні параметри контролера:

  • номінальну напругу і силу струму, що надходить від фотоелементів (залежить від їх числа в системі та обраної моделі);
  • напругу, на яку розрахований акумулятор (зазвичай це 12 або 24 В; випускаються дводіапазонні контролери, що підтримують обидва варіанти);
  • кількість батарей, їх зарядний струм (бажано, щоб АКБ встигала зарядитися протягом дня, щоб вона не залишалась постійно у розрядженому стані);
  • вид батареї (для різних типів відрізняються відповідні програми зарядки).

Крім того, його нерідко оснащують додатковими функціями. Наприклад, до багатьох сучасних моделей підключається зовнішній дисплей, вони можуть мати Bluetooth або Ethernet інтерфейс для віддаленого доступу. Додатково можуть бути присутні зовнішні датчики, таймери, реле управління, що дозволяють створювати складніші схеми. А також можлива система безпеки, яка захищає від надмірного навантаження і короткого замикання.

У нас ви зможете купити сучасні контролери сонячних батарей відомих марок. Оскільки ми працюємо у цій сфері з 2004 року, наші фахівці накопичили значний досвід реалізації як типових, так і унікальних проектів геліоелектростанцій. Тому ви зможете придбати контролери, інвертори та інші комплектуючі, замовити розробку проекту, а потім - виконання монтажних робіт.

Доручіть рішення технічних завдань професіоналам і ваша геліосистема працюватиме ефективно. Зв'яжіться з нами сьогодні по телефону ☎ (044) 222-56-56