UA

RU

Серверна являє собою приміщення, виділене під розміщення комп'ютерної техніки. Оптимальні умови повітряного середовища в ній подібні до тих, які підходять для перебування людини. І охолодження, і перегрів можуть призвести до відключення обладнання та його виходу з ладу. Отже, плануючи облаштування серверної, необхідно передбачити в проекті і вентиляційну систему.

Вентиляція Серверної Кімнати

Вентиляція в невеликій серверной

Якщо мова йде про серверну невеликого розміру, яка не використовується для вирішення будь-яких масштабних завдань і зберігання відповідальної інформації, з відведенням тепла впорається звичайна витяжна система. Вентиляція серверної кімнати повинна працювати досить інтенсивно, щоб повітря не застоювалося і устаткування не перегрівалося. Як правило, для цього достатньо одноразового або навіть половинного повітрообміну, тобто такої інтенсивності, при якій повітря в приміщенні буде оновлюватися за годину-дві. Оскільки зазвичай співробітники не знаходяться в серверній постійно, забезпечувати більш швидкий приплив свіжого повітря немає необхідності.

Щоб розрахувати, яке охолодження серверної знадобиться в більш складних випадках, слід враховувати сумарну потужність обладнання. Щоб її порахувати, потрібно подивитися, скільки споживають блоки живлення.

  • Якщо потужність становитиме 3 - 5 кіловат або вище, потрібно змонтувати додатковий кондиціонер.
  • Якщо обсяг споживаної електроенергії обмежується 1 - 2 кіловатами, стандартної витяжної вентиляції буде цілком достатньо.


Вентиляція в дата-центрі

До вентиляції дата-центрів, де розташована значна кількість серверного обладнання, яке функціонує під високими навантаженнями, пред'являються більш жорсткі вимоги. Це стосується компаній, для яких телекомунікаційні послуги є основним напрямком діяльності, наприклад, хостинг-провайдерів, або великих організацій, що використовують у своїй діяльності великі бази даних.

Вентиляція в дата-центрі

У приміщенні, де знаходиться електронне обладнання, необхідно організувати не тільки охолодження сервера, але і підтримку вологості в межах 40 - 60%. При занадто низькій вологості оболонки проводів можуть пересихати і ставати більш ламкими. Також виникає ризик розтріскування лаку на платах та інших пошкоджень, які зроблять обладнання непрацездатним і приведуть до втрати інформації. Надлишок вологості теж небезпечний, особливо якщо в приміщенні пильно. Навіть якщо всі елементи надійно ізольовані, і присутність вологи сама по собі не призведе до короткого замикання, волога пил легко засмічує вентиляційні отвори на корпусах серверів і в підсумку спричинить перегрів.

Таким чином, система вентиляції серверної включатиме в себе компоненти, які контролюють всі параметри повітряного середовища.

У неї можуть входити пристрої для:

  • зволоження,
  • охолодження серверної шафи,
  • нагрівання повітря, які забезпечать стабільні умови незалежно від пори року та інтенсивності роботи обладнання.

Для цього використовується прецизійний кондиціонер. Він складається з внутрішнього і зовнішнього блоків і дозволяє управляти одночасно декількома параметрами навколишнього середовища.

Температура може регулюватися з точністю до одного-двох градусів, а вологість - з точністю до 5%. Циркуляція повітря в серверній в такому випадку реалізується незалежно від інших приміщень, щоб забезпечити надійний контроль.

Вибирати вентиляційне обладнання для охолодження серверних приміщень потрібно в залежності від того, для яких завдань і з якою інтенсивністю вона буде експлуатуватися.

Зверніться до нас, і ми підберемо компоненти для монтажу вентиляційної системи, яка забезпечить оптимальні умови в приміщенні для комп'ютерного обладнання.

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2021-04-18
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*