UA

RU

Льох - це приміщення, розташоване нижче рівня землі і використовується для зберігання продуктів. Правильно обладнана система вентиляції льоху під будинком допомагає підтримувати в ньому оптимальні умови.

Призначення вентиляції льоху

Оскільки льох застосовується для зберігання продуктів, в ньому повинні зберігатися певні температура і вологість. Фрукти і овочі часто знаходяться в ньому без додаткової упаковки, наприклад, в ящиках або коробках, а значить, вони легко можуть постраждати від недотримання температурного режиму. Для побутових цілей точного витримувати температуру і вологість немає необхідності, однак потрібно подбати про те, щоб вони знаходилися в певних межах.

Ще одне завдання, яке вирішує вентиляція льоха - це видалення неприємних запахів. Оскільки більшу частину часу це приміщення залишається закритим, повітря в ньому може стати затхлим і застоявся, а також увібрати в себе запахи зберігаються всередині продуктів. Тому потрібно подбати про те, щоб він не потрапляв в основне приміщення. Домогтися цього допомагає витяжна вентиляція.

Слід враховувати, що однією тільки правильно обладнаній вентиляції льоху в приватному будинку недостатньо, щоб підтримувати в ньому необхідні умови. Якщо повітря в підвалі занадто вологе, а на стінах збирається надлишок вологи, причина, швидше за все, в неякісній гідроізоляції або її відсутності. Щоб усунути проблему, знадобиться покрити стіни матеріалом, що забезпечує надійний захист від проникнення вологи.

Вентиляція Льоху

Влаштування вентиляції льоху

Правильна вентиляція льоху облаштовується так, щоб витяжка в результаті виходила на покрівлю. Вона прокладається в вентканалах, всередині стін, виводиться вище коника даху і накривається вентиляційної флюгаркой. Вихід припливного воздуховода також повинен знаходитися вище рівня землі - в приміщенні або на вулиці. За діючими нормами його отвір розташовують на рівні двох метрів від землі, щоб з потоком повітря в льох не потрапляла пил.

Приклади обладанняЩоб оптимальні умови зберігалися в погребі в будь-який час року, на вході припливної вентиляції обладнується дросель-клапан. Тоді вентиляцію погреба взимку можна частково перекривати, запобігаючи потрапляння в приміщення надлишку холодного повітря і надлишкову тягу.

Схема вентиляції льоху розраховується з урахуванням розмірів приміщення. Наприклад, для підвалу, що має площу 30 м2 і висоту стелі 3 м, знадобиться повітропровід діаметром 100 мм. Його буде достатньо, щоб забезпечити повітрообмін в приміщенні об'ємом 90 м3. Відповідно, якщо потрібно буде облаштувати вентиляцію погреба меншого розміру, наприклад, таких вентиляційних каналів теж цілком вистачить. З метою економії їх нерідко навіть виконують зі звичайних каналізаційних труб. Однак більш надійний варіант - використовувати оцинковані труби, спеціально призначені для цього завдання, і передбачити в конструкціях будівлі їх додатковий захист. Обладнати примусову вентиляцію льоху звичайно немає необхідності - при правильному виборі діаметру вентканалов досить буде природних потоків повітря.

Як приклад наведемо розміри припливного і витяжного повітроводів для кількох типових випадків:

Обсяг льоху

Діаметр повітряводів

До 100 м3

100 мм

До 150 м3

150 мм

До 200 м3

200 мм


У цегляних стінах раціональніше прокладати вентиляційні канали квадратної або прямокутної форми. Тоді їх стандартні розміри становитимуть 140х140 мм, а для приміщень великого об'єму використовується здвоєний припливний і витяжний повітропровід 270 х 140 мм.

Незважаючи на існування подібних типових рішень, розробляти проект вентиляції для льоху найкраще з урахуванням особливостей конкретної споруди.

Звернувшись до нас в компанію Карно, ви зможете придбати необхідне обладнання для вентиляції льоху, а також замовити весь комплекс робіт з проектування та монтажу. Зв'яжіться з нами по телефону і (044) 465-85-63 або замовте зворотний дзвінок на сайті.

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2021-02-09
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*