UA

RU

Для кого підійде сонячний водонагрівач?

Системи сонячного нагріву води набувають все більшої популярності через постійне зростання цін на енергоресурси. На літо 2020 року найпоширеніші: електрика, з промислового тарифу для підприємств становить 3,30 грн за кВт-год, а для побутових споживачів - 1,68 грн за кВт-год. Не тільки комерсанти, а й власники приватних будинків замислюються про те, як знизити свої витрати на нагрів гарячої води.

У такій ситуації використання тепла сонячного випромінювання може стати хорошою альтернативою традиційним джерелам енергії для нагріву води.

Сонячний Водонагрівач

Конструкція сонячних водонагрівачів

Сезонні сонячні бойлери, які ви можете знайти в каталозі компанії «Карно» гранично прості і не вимагають спеціальних знань по монтажу. Все, що потрібно вже знаходиться в комплекті поставки, залишається тільки підвести на вхід колектора трубопровід холодної води і забрати з патрубка в нижній частині гарячу воду.

У комплекті поставки сонячного бойлера знаходиться:

  • теплоізольований бак з нержавіючої сталі
  • скляні трубки (загартоване скло)
  • заправний бачок з поплавковим механізмом
  • рама для установки системи на плоску поверхню
  • кріплення для рами - болти, гайки, пластикові заглушки і спідниці для скляних трубок

Всі магістралі в опалювальній (як скляних, так і сталевих) в баку виконані на силіконових сальники, тому дуже прості для монтажу.

Специфіка сезонних систем нагріву води

Сезонні системи підігріву води дешевше цілорічних за рахунок більш простої конструкції, в якій немає зайвих теплообмінників, насосів і антифризу. Такі системи, крім того, значно дешевше цілорічних, відрізняються, до того ж, найвищою ефективністю, оскільки сонце відразу гріє воду, що надходить на змішувачі. У цілорічної системі сонце спочатку гріє антифриз, який прокачує насос через теплообмінник бака ГВП, і тільки потім теплообмінник бака віддасть тепло, яке зазнало втрат мінімум 5, а то і 10 градусів, тій воді, якою ви користуєтеся, включаючи змішувач.

Примітно також і те, що сезонні сонячні колектори практично не вимагають спеціального обслуговування, достатньо раз на рік злити воду із системи і промити бак. Тоді як цілорічного системам необхідний регулярний спеціалізований сервіс і додаткові витрати на витратні матеріали.

Сезонні Сонячні Водонагрівачі

Як вибрати сезонний бойлер

На сайті Карно ви можете побачити кілька десятків різних геліосистем. Як не розгубитися і вибрати те, що потрібно саме вам? Є два основних критерії (параметра), за якими підбираємо сонячний бойлер.

  • По-перше, це кількість людей, які будуть користуватися гарячою водою. Сонячний колектор підбираємо з розрахунку до 50л на одну людину. Тобто, якщо в будинку проживає сім'я з 4 чоловік, можна розглянути систему з баком на 150 або 200 л. Цифри в назві моделі зазвичай вказують ємність бака, а з точністю перевірити її можна в технічних характеристиках товару
  • Другий критерій - це місце встановлення геліосистеми. Зазвичай використовується монтаж колектора на даху, але іноді це неможливо з приводу старого стану або тіньового розташування даху, а іноді - через бажання замовника мати легкий доступ до сонячного колектора. У першому випадку зазвичай використовується найпростіша термосифонна геліосистема, у другому - колектор з вбудованим в баку напірним теплооменніком. У кожної конструкції свої плюси і мінуси. Дахова система найбільш доступна за ціною, але розташування на висоті пов'язано з деякими незручністямі -  доступу для монтажу та ймовірного обслуговування. Систему з напірним теплообмінником не обов'язково встановлювати вище точки роздачі води, підійде будь-яке сонячне місце, але такі колектори мають більш високу ціну. 


Особливості доставки сонячного колектора

Досить часте питання під час замовлення сезонних геліосистем - умови доставки, зважаючи на нестандартні габарити і крихкость товару. Виходячи з досвіду роботи з різними службами перевезень нашим найнадійнішим партнером залишається компанія Нова пошта. Важливі моменти на замовлення і доставку:

Сонячні колектори - великогабаритний і одночасно крихкий вантаж. Бажано замовляти цей товар заздалегідь, не відкладати на останній момент, адже іноді неможлива відправка в бажаний день за браком місця в машинах.

Іноді клієнти просять вказати неповну або мінімальну вартість товару, щоб знизити витрати по страховці. Цього ми робити категорично не рекомендуємо. На жаль, стан наших доріг часто стає причиною пошкоджень, навіть з огляду на додаткову упаковку вакуумних трубок або бака. Тому ми завжди вказуємо повну вартість вантажу, а коли замовник забирає товар, наполягаємо на обов'язковій перевірці всіх пакунків. Якщо хоча б в одній коробці знаходиться пошкоджена деталь - необхідно відразу ж, у відділенні Нової пошти скласти претензію з доставки вантажу. Після закінчення невеликого терміну можливе повне повернення вартості товару.

Сонячний Водонагрівач

Гарантія на сезонні геліосистеми

Все сезонні системи нагріву води підтримуються гарантією мінімум 2 роки. А ті системи, в яких застосовується посилена сталь - 3 роки. За практикою, навіть в умовах агресивної атмосфери і водопровідної води з домішками солей будь колектор витримає як мінімум 5 років, а то і більше. Багато що залежить і від користувача - своєчасне спорожнення бака восени до настання холодів, своєчасна заміна силіконових манжет і чистка заправного бачка продовжує термін служби сонячного бойлера в 2 разі і більше.

Компанія «Карно» зі свого боку надає як всі необхідні запасні частини для обслуговування і ремонту геліосистем, так і проводить планове технічне обслуговування та ремонт сонячних бойлерів.

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*