UA

RU

Завдяки численним досягненням в технологіях кліматичної техніки і системах кондиціонування повітря, можна пробачити заплутатися зі складними назвами і символами на пульті управління кондиціонером. Якщо ви не читали інструкцію, швидше за все, ви будете знати тільки про режими обігріву та охолодження вашого кондиціонера.

Сьогодні пульти дистанційного керування кондиціонером оснащені рядом функцій. Крім стандартних крутих режимів, швидкості обертання вентилятора, управління лопатями і т. Д., Є ще багато символів, які можуть збити з пантелику! Проте, їх вивчення може стати в нагоді в підтримці ідеальної температури в будинку.

Різні моделі кондиціонерів обов'язково мають наступні основні режими:

  1. Охолодження.
  2. Обігрів.
  3. Осушення (зниження вологості в приміщенні).
  4. Вентиляція.  Режим охолодження (Режим Cool)

  Режим охолодження (Режим Cool)

  На режим охолодження кондиціонер включається при підвищенні температури в приміщенні вище заданої. Після досягнення заданої температури компресор і вентилятор зовнішнього блоку відключаються.

  Для більшого комфорту швидкість обертання вентилятора внутрішнього блоку автоматично знижується в міру наближення температури до заданого значення. З пульта дистанційного керування можна задати бажану швидкість вентилятора, яка зберігається постійною навіть при відключенні компресора зовнішнього блоку.

  Обороти вентилятора зовнішнього блоку регулюються в залежності від температури теплообмінника внутрішнього блоку, забезпечуючи постійний тиск конденсації.

  При зниженні температури зовнішнього повітря і, як наслідок, зниження тиску конденсації обертів вентилятора зовнішнього блоку зменшуються аж до повної його зупинки.


  Режим обігріву (Режим Heat)

  Режим обігріву (Режим Heat)

  У режимі обігріву кондиціонер включається при зниженні температури в приміщенні нижче заданої. Після досягнення заданої температури в приміщенні компресор і вентилятор зовнішнього блоку відключаються.

  Управління оборотами вентилятора внутрішнього блоку проводиться так само, як і в режимі охолодження. Відрізняється лише кількістю «сходинок» швидкості і тим, що вентилятор не виводиться на максимальну швидкість.

  Після відключення компресора внутрішній блок ще деякий час працює, що забезпечує більш рівномірний розподіл температури.

  Вентилятор внутрішнього блоку починає роботу після пуску компресора із затримкою за часом в кілька хвилин.

  Робота кондиціонера в режимі обігріву при низьких температурах зовнішнього повітря пов'язана зі зменшенням теплової та можливістю обмерзання теплообмінника зовнішнього блоку. Більш ефективно в режимі обігріву працюють інверторні кондиціонери.


  Режим вентиляції (Режим Fan)

  Режим вентиляції (Режим Fan)

  Цей режим особливих пояснень не потребує. Компресор і вентилятор зовнішнього блоку вимкнені, а вентилятор внутрішнього блоку працює на швидкості, заданої з пульта дистанційного керування. Природно, що режим автоматичного управління швидкістю вентилятора не задіяний.


  Режим осушення (Режим Dry)

  Режим осушення (Режим Dry)

  В принципі, робота кондиціонера в режимі охолодження в ряді випадків пов'язана з конденсацією водяної пари, що призводить до осушення повітря в приміщенні. Тому спеціальний режим осушення спрямований на інтенсифікацію процесу конденсації.

  Якщо температура повітря в приміщенні відповідає заданій з пульта дистанційного керування або перевищує її не більше ніж на 4 ° С, то вентилятор внутрішнього блоку працює постійно на мінімальних обертах в тихому режимі.

  Компресор і вентилятор зовнішнього блоку працюють циклічно, щоб, з одного боку, максимально знизити температуру повітря, що проходить через теплообмінник внутрішнього блоку, а з іншого - як можна менше знизити температуру повітря в приміщенні, оскільки вона і так вже близька до заданої.

  Якщо температура повітря в приміщенні перевищує задану більш ніж на 4 ° С, то кондиціонер працює в режимі охолодження. При цьому швидкість обертання вентилятора внутрішнього блоку відповідає заданому значенню з пульта управління.

  Якщо температура в приміщенні нижче заданого значення, то компресор і вентилятор зовнішнього блоку відключаються.

  Додаткові режими роботи кондиціонера

  Додаткові функції і режими, безумовно, дозволяють підвищити споживчі властивості кондиціонерів.

  Додаткові режими роботи кондиціонера

  Нічний режим (Режим Sleep)

  Цей режим задається на певний час, як правило на кілька годин, після якого кондиціонер відключається. Вентилятор внутрішнього блоку включається на безшумний режим

  • Якщо кондиціонер працював в режимі охолодження, то через 30 хв роботи задана температура автоматично збільшується на 1 ° С, а ще через 1ч - на 2 ° С.
  • Якщо кондиціонер працював в режимі обігріву, то через 1 год роботи задана температура автоматично знижується на 2 ° С.

  Така зміна температури дозволяє створити комфортні умови під час сну.


  Автоматичний режим

  Іноді не потрібно завдання точних умов в приміщенні, а сама процедура включення кондиціонера може комусь здатися досить складною. В цьому випадку може використовуватися автоматичний режим.

  Кондиціонер після включення заміряє температуру повітря в приміщенні, визначає, в якому режимі треба працювати: охолодження або обігріву і потім підтримує задану для даного режиму температуру. Для режиму охолодження така температура складе 25 ° С, а для режиму обігріву - 20 ° С.

  Якщо температура в приміщенні знаходиться в діапазоні 19-25 ° С, то автоматично вибирається режим вентиляції або осушення.

  Швидкість обертання вентилятора внутрішнього блоку також змінюється автоматично.


  Гарячий запуск

  Ця функція передбачена лише для режиму обігріву і дозволяє працювати вентилятору внутрішнього блоку тільки в тому випадку, коли температура теплообмінника внутрішнього блоку є вже досить високою. Завдяки цьому виключається можливість надходження в приміщення потоку холодного повітря. Для кожної швидкості існує свій поріг температури, що залежить від різниці температур теплообмінника внутрішнього блоку і приміщення.


  Самодіагностика

  В процесі роботи кондиціонера мікропроцесор контролює режим його роботи, а також стан зовнішнього і внутрішнього блоку.

  Кожному режиму і можливої несправності відповідає своя комбінація роботи світлодіодів на лицьовій панелі внутрішнього блоку, по якій можна визначити стан кондиціонера.

  Більш детальна інформація може бути отримана при підключенні комп'ютера до порту на платі управління. Природно, таке підключення може виконуватися тільки сервісною службою.

  Найчастіші Запитання про Режими Роботи Кондиціонера

  🌀 Що значить режим Fan на кондиціонері?

  Режим fan на кондиціонері перекладається як провітрювання і позначається іконкою вентілятора. Важно не плутати функцію fan і опцію fan (регулювання швидкості лопастей)

  💦 Що означає режим Dry на кондиціонері?

  Режим Dry - це режим осушення повітря. Даний режим кондиціонера позначається краплею, він осушує повітря, прибираючи зайву вологу. Іноді при зайвої вологості повітря може бути складно дихати, режим Dry усуває таку проблему.

  ☀️ Що таке режим обігріву на кондиціонері?

  Режим обігріву heat - включає кондиціонер на обігрів приміщення, позначається як сонечко.

  ❄️ Як працює режим Cool на кондиціонері?

  Режим Cool - основне призначення кондиціонера - робота на охолодження приміщення, позначається сніжинкою

  Проекти Карно

  Замовте розрахунок

  або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз