UA

RU

Підвал - це приміщення, розташоване під будівлею нижче рівня землі і зазвичай використовується для тривалого зберігання продуктів або будь-якого майна. Від льоху він відрізняється розмірами і конструктивними особливостями: якщо льох має невелику площу, то підвал може розташовуватися під всім будинком. При його проектуванні важливо заздалегідь передбачити якісну гідроізоляцію: якщо вона не буде забезпечувати захист від вологи, то навіть потужної вентиляційної системи виявиться недостатньо, щоб це компенсувати.

У той же час, вентиляція підвалу в будь-якому випадку необхідна, щоб їм можна було нормально користуватися.

Вона вирішує одночасно кілька завдань:

  • допомагає підтримувати оптимальну температуру і вологість незалежно від пори року;
  • перешкоджає попаданню неприємних запахів з підвалу в іншу частину будинку;
  • забезпечує повітрообмін, щоб повітря в підвалі не ставав затхлим і затхлим.

Вентиляція Подвала

Вимоги до вентиляції подвалу

Якщо підвал розміщується під всією площею будинку, він може бути розділений на декілька приміщень, відділених один від одного дверима. В цьому випадку природну вентиляцію підвалу рекомендується облаштувати в кожному з них. Якщо підвал являє собою єдине приміщення, припливний канал і витяжку бажано розмістити якомога далі один від одного. Тоді повітрообмін буде зачіпати весь обсяг, допомагаючи підтримувати оптимальні умови.

Вентиляційні канали можуть бути прокладені безпосередньо в стінах. Це зручно, якщо мова йде про вентиляцію в підвалі приватного будинку з цегли. У цьому випадку буде досить вентканалов стандартного розміру 140 х 140 мм. Їх виходи оформляються у вигляді закритих гратами невеликих вушок. Розрахунки діаметрів воздуховода виконуються за тими ж принципами, що і для льоху - з урахуванням сумарного об'єму приміщень.Особливості вентиляції підвалу

Хоча використання підвалу у вигляді комори - найбільш частий випадок, в сучасних проектах заміських будинків зустрічаються й інші варіанти. Зрозуміло, розробляючи схему вентиляції в підвалі приватного будинку, потрібно враховувати, як будуть експлуатуватися приміщення, розташовані нижче рівня грунту. Наприклад, в підвальному поверсі можуть знаходитися гараж, майстерня або навіть сауна. У кожному з цих випадків до вентиляції виникають особливі вимоги: наприклад, для сауни характерні висока температура і вологість, а в майстерні виникне додаткова потреба в очищенні повітря від забруднень.

Якщо основним призначенням підвалу є зберігання майна, його можна розглядати як складське приміщення. Отже, витяжка з підвалу приватного будинку повинна відповідати правилу однократного повітрообміну. Це означає, що протягом години повітря в приміщенні повністю оновлюється. Якщо підвал чистий і сухий, буде досить і меншої інтенсивності.

Примусова приточно-витяжна вентиляція підвалу практично не використовується, оскільки в забезпеченні посиленого притоку повітря потреби зазвичай не виникає. Додаткова витяжка з підвалу іноді встановлюється за бажанням замовника і з урахуванням призначення приміщення: наприклад, якщо в ньому планується зберігати пально-мастильні матеріали або якісь інші предмети, що мають сильний запах, посилене провітрювання може виявитися корисним.

Планувати вентиляцію підвалу житлового будинку, як і інших приміщень, рекомендується ще на етапі проектування. У цьому випадку можливо передбачити оптимальні шляхи прокладки вентиляційних каналів і уникнути зайвих витрат. Щоб система прослужила протягом довгого часу і успішно справлялася зі своїми завданнями, важливо використовувати надійне вентиляційне обладнання.

В компанії Карно ви зможете придбати все необхідне для облаштування вентиляції, а також замовити роботи по її проектування та монтажу. Зв'яжіться з нами по телефону і (044) 465-85-63 або замовте зворотний дзвінок на сайті.

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2021-02-09
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*