UA

RU

Головне завдання вентиляційної системи - підтримка повітряного середовища в приміщенні в межах необхідних норм. У разі технологічної вентиляції мова йде про створення умов, необхідних для виконання певного технологічного процесу. Тому її характеристики будуть тісно пов'язані з конкретними завданнями, для яких використовується приміщення.

Крім того, вентиляційна система повинна ефективно боротися з негативними факторами, які негативно впливають і на обладнання, і на що знаходяться в приміщенні людей. У число таких чинників входять:

  • надлишок або недолік тепла;
  • надлишок вуглекислого газу;
  • надлишок або недолік вологості;
  • виділення шкідливих газів при різних процесах, наприклад, при зварюванні.

Технологічна і Загальнообмінна Вентиляція

Загальна і місцева вентиляція

У зварювальних і металообробних цехах очищення повітря від шкідливих речовин необхідно приділяти особливу увагу. Інтенсивність повітрообміну розраховується з урахуванням того, наскільки активно експлуатується цех. Наприклад, якщо зварювальні роботи виконуються постійно, необхідно передбачити додаткові заходи по очищенню повітря, щоб знизити ризики для здоров'я робітників. Це стосується і інших негативних чинників, пов'язаних з виробництвами різних типів: шкідливі речовини виділяються при застосуванні лакофарбових матеріалів, при будівельних і монтажних роботах, при обробці деревини. Отже, знадобиться розрахувати, наскільки інтенсивно приміщення використовується протягом доби і відповідно визначити параметри загальнообмінної і технологічної вентиляції.

Поряд із загальною вентиляцією необхідно використовувати і локальну - вентиляційні парасолі, розташовані над концентрованими джерелами шкідливих речовин. Наприклад, на станції техобслуговування автомобілів можуть бути передбачені елементи вентиляційної системи, що видаляють вихлопні гази, коли проводиться тестування двигуна. Це особливо важливо, якщо зон з інтенсивним виділенням шкідливих речовин в цеху декілька. Витяжні парасолі можуть бути розміщені, наприклад, над місцями роботи зварників або над фарбувальними камерами.

Контроль вологості

Контроль вологості також може бути окремою технічною задачею. У певних межах її можна регулювати за рахунок механічної вентиляції, однак для більш значних змін знадобиться встановлювати спеціальні осушувачі або зволожувачі. Необхідність в управлінні вологістю виникає, наприклад, при облаштуванні вентиляційних систем серверних і дата-центрів, оскільки від температурно-вологісного режиму залежить працездатність обладнання - в будь-який час року вологість повинна підтримуватися в районі 50%.

Оптимальна вологість для дихання людини - 40-60%. Якщо вона нижче цього діапазону, люди в приміщенні будуть відчувати сухість слизових. Підвищена вологість порівняно комфортно відчувається на відкритому повітрі, але не в приміщенні: там вона збільшує ймовірність появи грибків і плісняви.

Аварійна вентиляція

Крім того, загально обмінна і технологічна вентиляція повинна передбачати сценарії використання в аварійних ситуаціях. Залежно від того, які проблеми можуть виникнути на конкретному виробництві, передбачається посилений повітрообмін в разі розливу або викиду шкідливих речовин. Наприклад, система може включати в себе піропатрони, які відкриють вікна і прорізи, щоб надходило більше свіжого повітря. У разі пожежі вентиляційна система, навпаки, відключається, щоб уповільнити поширення загоряння і задимлення. Винятком є ​​спеціалізовані системи у вибухо- і пожарозащіщенном виконанні. Аварійні сценарії можуть бути задіяні в ручному режимі або автоматично, по спрацьовуванню датчика.

Проектування вентиляційних систем

На жаль, багато сучасних підприємств економлять на системах технологічної вентиляції. Це пов'язано з тим, що їх керівництво часто недбало ставиться до питань охорони праці працівників. Крім того, проектування і монтаж можуть виявитися досить дорогими, особливо, якщо потрібно забезпечити інтенсивний повітрообмін. Вентиляція виробничих приміщень набагато дорожче побутової: забезпечення повітрообміну потрібної інтенсивності в фарбувальній камері може обійтися в кілька разів дешевше, ніж для квартири аналогічної площі. Однак використання сучасного обладнання дозволяє оптимізувати витрати і створити вентиляційну систему, яка буде найкращим чином підходити для конкретного виробництва.

Проектування технологічної вентиляції повинно виконуватися з урахуванням особливостей конкретного підприємства. Звернувшись до нас, ви зможете замовити весь комплекс робіт з облаштування вентиляційної системи на вашому виробництві - від розробки проекту до монтажу обладнання.

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2021-03-16
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*