UA

RU

Журнал «М+Т» №5, 2005г.х

Наприкінці березня 2005 року відбулося відкриття одного з найкрупніших у Європі супермаркету непродовольчих товарів «Епіцентр-2» на Кільцевій дорозі у Києві. Загалом, це досить серйозна подія в торговельному житті Києва.
Не вдаючись до подробиць проведення цього урочистого заходу, хотілося б навести стислий опис тієї частини, яка не видна погляду покупця.


Цей проект розпочався у березня 2004 року з розробки передпроектних принципових рішень на підставі досвіду реалізації проекту «Епіцентр-1», що на вул. Братиславській у Києві. Підрядником було обрано ТОВ «КАРНО®» (Україна, Київ), яке і розпочало поетапну реалізацію проекту.
Графік реалізації проекту був розроблений на базі програмного продукту Microsoft Project. Від первісних прогнозованих розрахунків по трудових, фінансових і часових ресурсах реальні відрізняються на 3…5%.
Компанія «КАРНО®» виступила у цьому проекті у багатьох іпостасях: і як проектна організація, і як постачальник обладнання, і як монтажна та пусконалагоджувальна організація.
Авторський проект ТОВ «КАРНО®» містить такі розділи:
1. Розробка технічного проекту (стадія “П”) об’єкта;
2. Розробка робочого проекту (стадія “РД”) об’єкта, що має у своєму складі такі розділи:
- повітряне опалення об’єкта;
- вентиляція об’єкта;
- протидимний захист (димовидалення) об’єкта;
- опалення об’єкта (без топкової);
- кондиціонування об’єкта;
- автоматизація систем вентиляції, повітряного опалення та кондиціонування об’єкта;
- виконання робіт з використанням елементів MS Project.

Тепер коротко про сам проект і про те, що зроблено… А як — покаже час.

Основні проектні рішення

Повітрообмін

Повітрообмін по всіх приміщеннях визначений згідно з тими даними, які були зазначені в технічному завданні. У торговельному залі повітрообмін визначений за тепловиділеннями від людей, освітлення та сонячної радіації за умови одночасної присутності 1500 відвідувачів. В офісних приміщеннях, залах засідань повітрообмін складається з норми обов’язкової подачі свіжого повітря — 20 м.куб./год на одного працюючого. У залах та підсобних приміщеннях кафе повітрообмін визначений за тепловими виділеннями в кожному приміщенні, а також за нормативними кратностями згідно з нормами. У побутових приміщеннях повітрообмін визначений згідно з нормативними кратностями. У складських приміщеннях, де розташовані миючі машини та зарядний блок, повітрообмін визначений за вмістом шкідливих речовин і теплотою, що виділяється обладнанням.

Системи опалення та кондиціонування

Повітряне опалення та кондиціонування повітря запроектоване в усіх приміщеннях офісів, торговельних залах, кафе, серверних. У службових офісах — водяне радіаторне опалення від вбудованої котельні.
Температуру повітря в приміщеннях підтримують установлені термодатчики.
Контроль за температурним режимом в приміщеннях забезпечує централізована система диспетчеризації.

Обладнання для систем повітряного опалення, вентиляції та кондиціонування — газові дахові кондиціонери (руф-топи) (мал. 1,а), обладнані економайзером (мал. 2), керуванням припливно-витяжного повітря та повітророзподільниками — чотиристоронніми дифузорами (мал. 3), які забезпечують комфортність у робочій зоні (приблизно 1,5 м від підлоги).
Місце монтажу дахових кондиціонерів – покрівля (мал. 1 а, б, в). Конденсат зливається на покрівлю (мал. 4).
Автоматична підтримка параметрів припливного та рециркуляційного повітря контролерами Honeywell (мал. 5) надає можливість економити до 15% тепла. Установлені рекуператори (мал. 6) уможливлюють заощадження не менше 50% тепла.
Загальна потужність систем повітряного опалення, вентиляції та кондиціонування: холодопродуктивність — 1433кВт; теплопродуктивність (при розрахункових витратах газу 241 м3/год) — 2177кВт.
Для залів та підсобних приміщень кафе, адміністративно-побутових приміщень, душових, складів матеріалів до проекту закладено припливло-витяжні підвісні та центральні установки, деякі з роторним рекуператором повітря.
Усі повітропроводи прокладені під стелею та в шахтах.
У тамбурах основних входів проектом передбачається встановлення теплових повітряних завіс з електронагріванням припливного повітря (мал. 7).
Трубопроводи систем опалення виконані з металопластикових труб (максимальна робоча температура до +110 °С, тиск до 6,0 кг/см.кв.). На нагрівальних приладах установлені термостати та кульові крани.

Автоматика

Системи обладнуються пристроями керування виконавчими механізмами для підтримування заданих параметрів. Для контролю параметрів використовуються аналогові та дискретні датчики відповідно до технологічних вимог. Для підтримування заданих параметрів системи (контроль, регулювання та захист) проектом передбачається цифрова система автоматичного керування та регулювання EXCEL фірми Honeywell, до складу якої входять накладні та вбудовувані сенсори температури, перетворювачі тиску, аналогова змішувально-регулювальна арматура.
Багатофункціональна система автоматичного керування та регулювання EXCEL дає змогу виконувати такі функції:
- оптимізація повітряного опалення приміщень;
- регулювання температури повітря, що подається відповідно до заданого значення;
- регулювання роботи систем відповідно до часу доби і дня тижня;
- установлення “економного” рівня роботи систем.
Цифровий контролер EXCEL разом із датчиками, виконавчими механізмами, дво- і триходовими регулювальними клапанами, тиристорними перетворювачами, застосованими для керування системою, забезпечує контроль, сигналізацію граничних значень, керування та регулювання технологічних параметрів.

Протипожежні заходи

У торговельних приміщеннях, на складах димовидалення передбачається через зенітні ліхтарі, що автоматично відкриваються.
У місцях розташування протипожежних перегородок та перекриттів передбачається влаштування вогнезатримуючих клапанів з межею вогнестійкості 0,75 год. Усі системи вентиляції зблоковані із системою пожежогасіння.

Охорона праці

Рішення, прийняті проектом, сприяють безпечній експлуатації обладнання систем вентиляції, запобігають виробничому травматизму, професійним захворюванням, пожежам, вибухам.
Проектом передбачене встановлення серійного обладнання, яке пройшло експлуатаційні випробування і не має конструктивних недоліків.
В адміністративно-побутових приміщеннях та залах ресторанів передбачена загальнообмінна вентиляція з розрахунку 60 м.куб./людину, або п’ятикратний повітрообмін.
Проектом передбачена система автоматизації на базі контролерів Honeywell, яка забезпечує їх автоматичну безаварійну роботу та захист.

Захист приміщень від шуму

Проти проникнення шуму у приміщення від систем опалення, вентиляції та кондиціонування проектом передбачені такі заходи: вентиляційне обладнання розташовується на покрівлі та в ізольованих приміщеннях венткамери; чотиристоронні дифузори, встановлені в торговельних залах, мають шумозахисний пристій. Рівень шуму не перевищуватиме 40 дБ(А).
Проектом передбачені такі заходи щодо зниження рівня шуму:
- все обладнання підключається через антивібраційні вставки;
- все обладнання встановлюється на антивібраційних кріпленнях;
- швидкість повітря у повітропроводах прийнята не більше 6 м/с;
- у повітропроводи встановлені шумоглушники;
- швидкість повітря у і повітрозабірних пристроях прийнята 2 м/с.

Енергозбереження

Основні проектні рішення спрямовані на досягнення мінімальних втрат тепла, а саме:
- припливна установка обладнана автоматикою підтримки необхідної температури у приміщенні, тобто з використанням електричної енергії;
- ізоляція трубопроводів з тепло- та холодоносіями, повітропроводів і арматури виконана із сучасних матеріалів;
- передбачена автоматизація повітряно-теплових процесів автоматикою Honeywell з установленням регулювальних клапанів Belimo.

Протидимний захист

Проектом передбачене природне видалення диму. Торговельні зали першого поверху виділяються в димові зони (F=1600 м.кв.), обгороджені щільними вертикальними завісами від стелі до позначки +3.500.
Видалення диму з кожного залу першого та другого поверхів, де виникла пожежа, передбачене через зенітні ліхтарі.
Видалення диму зі складу передбачене через фрамуги.
Ввімкнення засобів протидимного захисту здійснюється за сигналом димових пожежних датчиків.

Павло Влох, технічний директор ТОВ «КАРНО®»
  • Додав :
  • 2020-04-22
  • Категорія: Публікації
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз