UA

RU

На теперішній час наша компанія може запропонувати співвласникам багатоквартирних будинків декілька ефективних проектів у напрямі енергозбереження. Насамперед це пов’язане із тим, що тарифи на теплову енергію для житлових багатоквартирних останнім часом значно зросли. Однак будь-які проекти, що впроваджуються у багатоквартирних будинках потребують спільного узгодження щодо їх фінснсування.

Зазвичай енергоефективні проекти мають довгі терміни окупності. Але оскільки тарифи на енергоносії зросли дуже стрімко, на даний час існують проекти з поверненням інвестованих коштів за 2-3 роки.

Залежно від джерела теплопостачання, відомі нам багатоквартирні будинки поділяються на:

 • підключені до тепломережі, джерело теплопостачання - ТЕЦ;
 • підключені до тепломережі, джерело теплопостачання - районна газова котельня;
 • будинки із даховою газовою котельнею;
 • з індивідуальним газовим або електричним опаленням квартир.

Тривалий час у зв’язку з низькою температурою, що надходила до споживачів з тепломережі, а також нижчою вартістю природного газу для населення, існувала тенденція відключення окремих будинків або квартир від центрального опалення. Будинки переходили з груп 1 та 2 до груп 3 та 4, і отримували нижчу вартість Гкал/год і всі можливості щодо регулювання тепмератури у оселях. Можливо, така ситуація привела би до повної індивідуалізації центрального опалення, але технічні можливості для цього не завжди були наявні.

Логічно, що рекомендації для власників квартир з індивідуальним опаленням (група 4) є ідентичними до рекомендацій, які надаються для власників приватних будинків.

Що стосується решти, ми надаємо наступні рекомендації:

 1. Для контроля вартості сплаченої теплової енергії кожний будинок має бути обладнаний лічільником теплової енергії. На нашій практиці за рахунок різниці в тарифах кошти на встановлення лічильника тепла повертались мешканцям, що споживали тепло від ТЕЦ, на протязі одного опалювального сезону.
 2. Встановлення твердопаливної котельної, що дозволить знизити собівартість виробництва теплової енергії з 1500 до 250Гкал/год, залежно від виду палива. Термін окупності навіть для одного будинку - до 3х опалювальних сезонів, та знижується, якщо котельня призначена для теплопостачання декількох будинків.
 3. Автоматизація споживання теплової енергії відповідно до температури зовнішнього середовища.
Ми навмисно не включаємо до цього списку утеплення будинків, оскільки будь-які будинки зводяться з додержанням будівельних норм. Лише у випадках, котли будинки зношені, утеплення та ремонт орогоджуючих конструкцій (підвалу, стін, вікон, даху) може дати термін окупності менше 10 років. Це відбувається тому, що вартість таких робіт дуже висока. Наприклад, лише утеплення даху будинку з 8 під’їздів та 120 квартир, у теперішніх цінах (початок 2017 року) коштує 1,2 млн грн., що дасть зниження вартості опалення до 20%. Так само буде коштувати і спорудження окремої будинкової твердопаливної котельні, але знизити вартість опалення вдасться у 6 разів.

Директор ТОВ “Карно”
Влох Володимир Павлович
 • Додав :
 • 2020-09-02
 • Категорія: Публікації
 • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз