UA

RU

Для кондиціонування повітря в житлових і громадських (офісних) приміщеннях найбільшого поширення набули кондиціонери спліт-систем.

Кондиціонери спліт-систем складаються із зовнішнього блоку (компресорно-конденсаторного агрегату) і внутрішнього блоку (випарного).

Зовнішній Блок

У зовнішньому блоці знаходяться компресор, конденсатор і вентилятор.

Зовнішній блок може бути встановлений на стіні будівлі, на даху або горищі, в підсобному приміщенні або на балконі, тобто в такому місці, де гарячий конденсатор може продуватися атмосферним повітрям більш низької температури.

Внутрішній блок

Внутрішній блок встановлюється безпосередньо в приміщенні з кондиціонером і призначений для охолодження або нагрівання повітря, фільтрації його і створення необхідної рухливості повітря в приміщенні.

Внутрішні блоки спліт-систем ефективно підтримують задану температуру, забезпечують рівномірний розподіл повітря в приміщенні і працюють практично безшумно.

Основною перевагою кондиціонерів спліт-систем є відносна простота конструкції, що дозволяє отримати досить низьку вартість кондиціонера при швидкої і легкої його установці.

Недоліком таких кондиціонерів можна вважати неможливість подачі в приміщення свіжого повітря. Тільки моделі великої потужності дозволяють організовувати підмішування невеликої кількості свіжого повітря (до 30%).

Види кондиціонерів спліт-систем

Діапазон потужностей, кВт

Настінні кондиціонери

1,5…10

Напольно-стельові кондиціонери

3,5…15

Колонні кондиціонери

5…15

Касетні кондиціонери

3,5…20

Канальні кондиціонери

3,5…60

Настінний кондиціонер

Найбільшого поширення набули кондиціонери настінного типу, в яких до одного зовнішнього блоку підключається один внутрішній блок.

Блоки з'єднані між собою двома тонкими мідними трубками в теплоізоляції, які проводяться, як правило, в підвісних стелях, за панелями або закриваються декоративними пластиковими коробами.

Конструктивне і дизайнерське виконання внутрішніх блоків досить різноманітно, що дозволяє вирішувати практично будь-які завдання з кондиціонування приміщень. При кондиціонуванні кількох сусідніх кімнат можуть використовуватися моделі, в яких до одного зовнішнього блоку підключені два внутрішніх блоку і навіть три-чотири блоки, так звані мульти-спліт-системи.

Управління роботою настінного кондиціонера проводиться з пульта дистанційного керування.

Виконання і можливості пультів управління відрізняються один від одного, але, як правило, всі вони дозволяють:

  • задати режим роботи кондиціонера: обігрів, охолодження, осушення, вентиляцію, а також нічний режим;
  • визначити фактичну температуру в приміщенні (в зоні знаходження внутрішнього блоку) і задати кондиціонеру необхідну температуру, яку він повинен автоматично підтримувати;
  • вибрати режим роботи вентилятора;
  • налаштувати таймер, який включить або вимкне кондиціонер в заданий час, що дозволяє, наприклад, до приходу співробітників створити необхідні умови і автоматично вимкнути кондиціонер в кінці робочого дня;
  • автоматично регулювати напрямні шторок і змінювати таким чином напрям повітряного потоку.

Потужність настінних кондиціонерів обмежена, так як сильний струмінь холодного повітря, характерна для кондиціонерів великої потужності, може викликати неприємні відчуття у споживача.

Тому в приміщеннях, де необхідна установка більш потужного кондиціонера, або в витягнутих приміщеннях встановлюються кондиціонери напольно-стельового типу, що дозволяють направити сильний струмінь уздовж стіни або стелі і таким чином забезпечити рівномірний розподіл температури в приміщенні.

Напольно-стельові кондиціонери

Внутрішній блок напольно-стельового кондиціонера має дещо інший зовнішній вигляд і встановлюється на стіні або стелі. Пульт управління може бути або дистанційним, або вбудовуватися в конструкцію внутрішнього блоку.

Потужність напольно-стельових кондиціонерів зазвичай становить 4-9 кВт по холоду і теплу.

У великих приміщеннях - залах, ресторанах, холах, особливо там, де немає підвісних стель, часто використовуються кондиціонери колонного типу. Такі кондиціонери мають велику холодопродуктивність і створюють сильний повітряний потік, який може спочатку подаватися в стельовий простір, а потім рівномірно поширюватися на весь об'єм приміщення.

Як правило, такі кондиціонери мають розподільні жалюзі з автоматичним регулюванням напряму повітряного потоку.

Касетні кондиціонери

Ще один тип кондиціонерів спліт-систем - кондиціонери касетного типу, спеціально розроблені для великих приміщень з підвісною стелею - операційних залів банків, офісів, супермаркетів. Вони дуже добре вписуються в інтер'єр приміщення і в багатьох випадках їх використання - єдине рішення проблеми кондиціонування приміщення.

Внутрішній блок монтується в просторі за підвісною стелею, при цьому видно тільки декоративні грати з розмірами, як правило, відповідними стандартного розміру 600х600 мм стельової панелі.

Повітря з приміщення забирається через центральні грати внутрішнього блоку, проходить в ньому всі види обробки і далі розподіляється по чотирьох напрямках через регульовані жалюзі, що забезпечує рівномірний повітрообмін в приміщенні.

У касетних кондиціонерах передбачена можливість приєднання повітропроводів як для подачі невеликої кількості свіжого повітря (до 30%), так і для розподілу підготовленого повітря через додаткові вентиляційні решітки.

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз