UA

RU

Складські приміщення можуть використовуватися для зберігання найрізноманітніших вантажів. Вони обладнуються при торгових, транспортних, промислових підприємствах. Умови в них повинні не тільки залишатися комфортними для працівників, але і відповідати вимогам до зберігання продукції, інакше її псування буде не уникнути. Справитися з цим завданням допомагає облаштування правильної системи вентиляції на складі. Вона вирішує одночасно кілька завдань: забезпечує безпечні умови для роботи, допомагає уникнути різких перепадів температури і вологості, підтримує чистоту повітря.

Вентиляція Складу

Вимоги до вентиляції складу

Якою буде вентиляція складу, залежить від його призначення, конструктивних особливостей і від того, яку продукцію буде на ньому зберігатися. Зокрема, при проектуванні вентиляційної системи для складу враховують такі параметри:

  • вимоги до дотримання режиму температури і вологості для конкретних видів продукції;
  • наявність або відсутність системи опалення;
  • оборотність складу.

Наприклад, окремі норми потрібно буде дотримуватися, обладнавши вентиляцію складських приміщень, призначених для зберігання продуктів, медичної техніки або електроніки. Недотримання умов по температурі і вологості може призвести до пошкодження товару, тому правильна робота вентиляції складу набуває особливого значення.

Незалежно від особливостей конкретного приміщення, для складів повинні виконуватися загальні вимоги до повітрообміну. Необхідно, щоб протягом години весь об'єм повітря повністю оновлювався як мінімум одноразово. У деяких випадках цей показник повинен бути ще вище, наприклад, якщо склад використовується для зберігання паливно-мастильних матеріалів, постійно виділяють в повітря небезпечні або мають неприємний запах хімічні сполуки. Щоб їх накопичення не приводило до додаткових ризиків, вентиляція на складі ЛЗР або ПММ передбачає більш інтенсивний повітрообмін.

Крім того, якщо на складі будуть розміщуватися вибухонебезпечні або горючі матеріали, знадобиться підібрати та вентиляційне обладнання в спеціальному виконанні: додатково захищене від впливів агресивного середовища, виконане з стійких до вогню матеріалів і знижує ризик випадкового загоряння. Крім основної вентиляційної системи складу потрібно буде передбачити і аварійну, яка забезпечить збереження корисних властивостей середовища навіть у випадку поломок і непередбачених ситуацій.

Якщо вантаж, який розміщений на складі, створює ризик викиду шкідливих речовин або забруднення повітря, вентиляція складського приміщення доповнюється датчиками, що контролюють присутність різних хімічних сполук. Якщо їх концентрація перевищує допустиму, автоматика віддасть команду на включення примусової вентиляції.

Вентиляція Складу

Облаштування вентиляції складу

Для складу вантажів, що не створюють підвищеної небезпеки та вимагають дотримання специфічних умов по температурі і вологості, досить буде монтажу природної вентиляції. У цьому випадку на дах виводиться кілька вентиляційних каналів, що закінчуються дефлекторами. Приплив свіжого повітря забезпечується за рахунок відкриття складських воріт або через вентиляційні отвори в них. У більш складних випадках, таких як описані вище, не обійтися без облаштування примусової вентиляції складу.
Щоб пошкодження зберігаються на складі товарів не стало причиною додаткових збитків, важливо, щоб вентиляційне обладнання, яке буде використовуватися, мало необхідні сертифікати.
Зверніться до нас в компанію Карно, і ми підберемо необхідну техніку з урахуванням особливостей вашого складського приміщення, розробимо проект вентиляції складу і виконаємо кваліфікований монтаж. В результаті система прослужить протягом довгого часу і буде ефективно справлятися зі своїми завданнями.

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2021-02-21
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*