UA

RU

Незалежно від того, чи йде мова про невеликий магазин біля будинку або про супермаркет, площа якого обчислюється сотнями метрів, складно уявити його нормальну роботу без вентиляційної системи. Від того, наскільки якісно функціонує вентиляція, безпосередньо залежить комфорт покупців: навряд чи комусь буде приємно перебувати в задушливому приміщенні, де постійно змішуються запахи різних продуктів. А чисте і свіже повітря, в якому можна розчути аромат тільки що випеченого хліба або фруктів, навпаки, підштовхне відвідувачів до покупки. Крім того, вентиляційна система допомагає підтримувати в приміщенні комфортну температуру, а значить, стає простіше забезпечити належні умови для зберігання товарів.

Вентиляція Магазину

Вентиляція магазину - як передбачити все заздалегідь?

Бажано, щоб проект вентиляційної системи розроблявся заздалегідь, ще до ремонту або реконструкції приміщення. Звичайно, в залі магазину з уже готовою обробкою облаштувати вентиляцію теж можна, але в цьому випадку прокладка інженерних комунікацій буде утруднена і зажадає додаткових витрат. Щоб оптимально використовувати наявні можливості, замовте проектування вентиляції ще до того, як почнете облаштовувати приміщення. Таке рішення дасть вам відразу кілька переваг:

 • Інженерні комунікації будуть вписані в дизайн інтер'єру - можна зробити їх максимально непомітними або, навпаки, перетворити в частину оформлення.
 • Ви будете точно знати, в яку суму обійдуться роботи, і зможете підібрати підходяще за ціною вентиляційне обладнання.
 • При необхідності вентиляція магазину може бути інтегрована з іншими системами, що відповідають за підтримання в приміщенні потрібного мікроклімату.

Крім того, спланувавши монтаж вентиляції магазину заздалегідь, ви зможете узгодити участь різних підрядників в ремонтних роботах так, щоб вони не заважали один одному, а вже виконане не доводилося потім переробляти.

Вентиляція магазина - Проект і монтаж вентиляції

Якою має бути вентиляційна система?

Вимоги до вентиляційної системи багато в чому залежать від площі приміщення. Зрозуміло, вентиляція в маленькому магазині буде облаштовуватися інакше, ніж в супермаркеті або багатоповерховому торговому центрі. Має значення і сфера роботи магазину: в залежності від того, чи торгує він продуктами, побутовою хімією або, наприклад, технікою, завдання, які повинна вирішувати система, будуть відрізнятися. Наприклад, в магазині одягу важливо уникати надмірної вологості, щоб товари зберігали презентабельний зовнішній вигляд. А в продуктовому з власним відділенням кулінарії доведеться взяти до уваги додаткові джерела пара і тепла - посудомийні машини, духовки або печі, а також більш суворі вимоги багатьох товарів до підтримки температурного режиму.

Тому при розробці проекту вентиляційної системи, крім розміру приміщення, враховуються такі чинники:

 • Кількість відвідувачів і співробітників, які можуть перебувати в торговому залі одночасно;
 • Діапазон, в якому можуть змінюватися зовнішні температури;
 • Наявність додаткового обладнання, яке впливає на мікроклімат в приміщенні - наприклад, духовки у відділі випічки;
 • Особливості системи опалення;
 • Тип і потужність освітлення;
 • Характеристики стін і перекриттів, їх теплопровідність, кількість і площа вікон.

Для невеликих магазинів (площею до 250 м2) допускається робити природну вентиляцію, а в приміщеннях більшого розміру зазвичай встановлюють припливно-витяжну. У великих торгових центрах може використовуватися кілька функціонуючих паралельно систем, що забезпечують оптимальний режим в кожній частині будівлі.

Вимоги до вентиляції в магазині регламентуються СНиП 2.04.05-91 і 2.08.02.89. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені, що система, яку запропонують наші фахівці, відповідає актуальним нормам і буде успішно справлятися з поставленими завданнями. Ми підберемо потрібні технічні рішення під ваш бюджет і змонтуємо вентиляційну систему з використанням сучасного обладнання закордонного та вітчизняного виробництва. Надійно працюють інженерні системи - запорука того, що в магазині буде комфортно і співробітникам, і покупцям, а стан приміщень не буде викликати питань у контролюючих органів.

Фахівці компанії Карно професійно і в строк створять індивідуальний проект вентиляції, доставлять обладнання і проведуть монтаж для вашого магазину, бутіка або торгового центру, а так само проконсультують на рахунок правильного використання та обслуговування вентиляційної системи. Зв'яжіться з нами по телефону (044) 222 56 56 або залиште заявку на зворотний дзвінок!
 • Додав :
 • 2020-10-09
 • Категорія: Вентиляція
 • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*