UA

RU

Створення проекту приватного будинку завжди включає в себе розробку різних систем, що забезпечують комфорт в приміщеннях. Однією з них є вентиляція. Якщо вона не відповідає встановленим нормам, користуватися житлом буде просто неможливо через духоту, надмірну вологость, надлишок тепла або, навпаки, постійні протягі.

Бажано, щоб проектування вентиляції в приватному будинку виконувалося одночасно з плануванням кондиціонування: ці дві системи доповнюють одна одну і вирішують суміжні завдання: вентиляція забезпечує підтримання мінімально необхідних параметрів повітря в приміщенні, а кондиціонування дозволяє точно керувати ними, доводячи температуру і вологість до оптимальних значень, і, таким чином, робить перебування в приватному будинку максимально комфортним. При цьому установка кондиціонування не є обов'язковою вимогою, тоді як система вентиляції має бути присутня в будь-якому випадку.

Вентиляція потрібна для вирішення декількох завдань:

  • налаштувати повітряб щоб воно було придатним для дихання і комфортним для перебування людей в приміщенні;
  • видаляти неприємні запахи;
  • усувати надлишок вологості, запобігати скупченню конденсату на стінах і вікнах, який може привести до появи цвілі.

Проектирование Вентиляции Частного Дома

Влаштування витяжної вентиляції

Щоб вентиляція в приватному будинку нормально функціонувала, вона повинна відповідати певним нормам. Витяжні канали необхідно обладнати у ванні, санвузлі та на кухні. Над кухонною плитою встановлюється витяжка, яка збирає гаряче повітря, що піднімається над нею та направляє його у вентиляційний канал.

Однак таке рішення має і свої недоліки: коли приготування їжі не проводиться і вентилятор вимкнений, то циркуляція повітря погіршується. В результаті кухня ефективно вентилюється ліше в ті моменти, коли витяжка задіяна, проте решту часу повітрообмін може виявитися недостатнім. Тому сучасний проект вентиляції приватного будинку може передбачати облаштування в кухні двох вентиляційних каналів - до одного підводиться розташована над плитою витяжка, а інший забезпечує природну циркуляцію повітря.Влаштування припливної вентиляції

Приплив повітря в приміщення найпростіше забезпечити природним шляхом - за рахунок відкритих вікон. Раніше цю функцію виконували ще й щілини в дерев'яних віконних рамах, однак тепер повсюдне поширення набули металопластикові вікна, які в закритому стані залишаються повітронепроникними. Тому необхідно передбачити режим мікропровітрювання або «зимовий режим» - можливість зафіксувати вікно в відкритому положенні, залишивши невеликий проміжок. Також для надходження повітря в квартиру можна передбачити в проекті вентиляції приватного будинку припливні клапани.

Забезпечення припливу повітря природним шляхом має кілька недоліків. По-перше, повітря з вулиці, потрапляє в приміщення, може бути занадто холодним або занадто прогрітим в порівнянні з кімнатною. По-друге, навіть при відкритті вікна на мікропровітрювання, в кімнату будуть потрапляти пил, інші забруднення та шум. Проблема особливо актуальна для міських квартир, розташованих поруч із жвавою вулицею. А в приватних будинках, розташованих за містом, складності можуть виникнути у тих, хто страждає від сезонної алергії, адже при провітрюванні в приміщенні буде потрапляти пилок.

Щоб уникнути подібних неприємностей, при проектуванні вентиляції приватного будинку можна передбачити канальну систему з рекуператором. Припливно-витяжна установка розміщується в підсобному приміщенні або безпосередньо в стіні. Вона фільтрує повітря, що надходить в приміщення, а також, в залежності від пори року, може підігрівати або охолоджувати його. Цей варіант підійде для тих, хто хоче забезпечити максимум комфорту в своєму заміському будинку. Крім того, використання рекуператора дозволяє знизити витрати на опалення і кондиціонування.

Проектування системи вентиляції для приватного будинку вимагає виконання великої кількості розрахунків. Необхідно врахувати особливості приміщень і вимоги до повітрообміну, визначити діаметр вентиляційних каналів і їх розташування.

Звернувшись до нас в компанію Карно, ви зможете замовити розробку проекту вентиляції приватного будинку або квартири. Ми виконаємо весь комплекс робіт від підбору необхідного обладнання до його монтажу.

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2021-02-01
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*