UA

RU

Продуктивність сонячної електростанції залежить від того, які панелі в ній використовуються. Однією з їх головних характеристик є коефіцієнт корисної дії, тобто те, наскільки ефективно вони перетворять падаюче на них світло в електрику. Мають значення і інші параметри: наприклад, від того, наскільки добре панелі вловлюють розсіяне світло, залежить, який обсяг енергії вони будуть давати в похмуру погоду, коли сонце приховано за хмарами.

Аморфні Сонячні Панелі

Особливості аморфних панелей

Останнім часом поряд з традиційними сонячними панелями починає використовуватися альтернативний варіант - аморфні сонячні панелі, які володіють відразу декількома перевагами. При їх виготовленні використовується не кристалічний, а аморфний кремній, що й обумовлює відмінності в їх властивості. Перш за все, якщо звичайні сонячні панелі найчастіше можна побачити на дахах будинків або на окремо розташованих стійках, можливості розміщення аморфних набагато ширше. Оскільки вони являють собою тонку прозору плівку, ними можна покрити фасад, не порушуючи зовнішнього вигляду будівлі.

Крім того, у аморфних сонячних панелей є й інші переваги:

  • Вони краще вловлюють розсіяне світло, а значить, сонячні батареї зберігають ефективність в похмуру погоду.
  • При нагріванні поверхні втрати потужності мінімальні.
  • Завдяки більш простої технології виробництва ймовірність дефектів значно менша.
  • Більш доступна ціна, якщо порахувати вартість за ват отриманої потужності.

Таким чином, завдяки аморфним сонячним батареям стає можливо використовувати альтернативну енергетику навіть там, де панелі з кристалічного кремнію виявилися б малоефективні, наприклад, в місцевості з невеликою кількістю ясних сонячних днів.

Основним недоліком аморфних сонячних панелей при цьому залишається невисокий ККД - у сучасних моделей він приблизно в два рази менше, ніж у класичних різновидів на основі кристалічного кремнію. Аморфні панелі першого покоління мали коефіцієнтом корисної дії всього 5% і мали невисокий термін служби. У другого покоління його вдалося підняти до 8%, одночасно поліпшивши довговічність і надійність. Нарешті, у сучасних аморфних сонячних батарей третього покоління ККД досягає 12%. Компенсувати це можна за рахунок установки панелей на більшій площі.

Застосування аморфних панелей

Таким чином, можна назвати кілька ситуацій, в яких краще купувати аморфні сонячні панелі, а не кристалічні:

  • При частій похмурій погоді, коли на панелі потраплятиме тільки розсіяне сонячне світло;
  • Якщо в місцевості, де розміщена сонячна електростанція, температура повітря часто підвищується до 50 С на сонці і вище, і ефективність традиційних сонячних батарей падає через перегрів;
  • Якщо через будь які особливості будівлі виникають обмеження за обсягом і вагою конструкції, що не дозволяють розмістити важчі кристалічні панелі;
  • Якщо потрібно змонтувати батареї безпосередньо на фасаді будівлі, розмістити їх на стінах або віконних отворах.

В даний час панелі нового типу ще не набули широкого поширення, однак можна очікувати, що незабаром можливість купити аморфні сонячні панелі в Україні стане більш доступною. Завдяки розвитку технологій їх виробництво здешевлюється, а значить, вони почнуть застосовуватися і в побутових сонячних електростанціях. Звернувшись до нас, ви зможете придбати сучасне обладнання для вироблення сонячної електроенергії, найкращим чином підходить для вашого будинку або квартири.

Проекти Карно

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*