UA

RU

Повітряні завіси призначені для розділення зон з різною температурою по різні боки відкритих прорізів робочих вікон, вхідних дверей та воріт. За рахунок подачі високошвидкісного повітряного потоку утворюється «невидима завіса», яка не дає теплому повітрю виходити назовні і не впускає холодне повітря в приміщення. Таким чином поліпшується внутрішній температурний комфорт, зникають протяги, значно знижуються тепловтрати, а отже, і витрати на обігрів.

Для поліпшення внутрішнього клімату та додаткового обігріву приміщень є вибір моделей як з електричними елементами, так і з теплообмінниками з підведенням гарячої води для підігріву виходить з завіс повітря. При закритих дверях повітряна завіса може працювати як тепловентилятор. Влітку і в районах з теплим кліматом повітряна завіса в рівній мірі є енергозберігаючим обладнанням, яке забезпечує значне зниження витрат на кондиціонування приміщень і підтримання низької температури в холодильних камерах.

Крім того, у всіх випадках приміщення надійно ізолюється від вихлопних газів, пилу і комах, а відтинає потік повітря залишається непомітним для людини і не створює перешкоди для транспортних засобів.

У конструкцію теплової завіси, крім вентилятора, електро- або водонагрівача, може входити також повітряний фільтр.

Швидкість повітряного потоку і ступінь його нагріву можна регулювати за допомогою пульта управління, а температуру в приміщенні - за допомогою виносного термостата.

Повітряні завіси встановлюються зазвичай над входом в приміщення з внутрішньої сторони безпосередньо над дверима. Для великих отворів необхідно встановлювати кілька завіс впритул один до одного, створюючи безперервну повітряну завісу. Кілька завіс можуть регулюватися загальною панеллю керування і термостатом.

Коли розташування завіс над дверним прорізом неможливо, застосовують вертикальну установку збоку від воріт.

Серед основних параметрів, що характеризують конкретні моделі теплових завіс:

 1. Потужність обігріву (від одиниць до десятків кВт).
 2. Продуктивність по повітрю (від сотень до тисяч м3 / ч).
 3. Довжина завіси (звичайно від 0,6 м до 2,5 м).
 4. Тип використовуваного підігрівача:
 • з електрокалорифером;
 • з водяним калорифером.

Нижче наведені деякі проектні рекомендації.

При підборі теплової завіси слід враховувати, що довжина завіси повинна бути не менше ширини дверного отвору.

При установці повітряних завіс температура повітря на робочих місцях повинна відповідати санітарним нормам згідно СНіП 2.04.05-91 *.

Температуру повітря, що подається повітряно-тепловими завісами, слід приймати не вище 50 ° С у зовнішніх дверей і не вище 70 ° С у зовнішніх воріт і прорізів.

Розрахункову температуру суміші повітря, що надходить в приміщення через зовнішні двері, ворота і отвори, слід приймати:

 • 14 ° С - для виробничих приміщень при легкій роботі;
 • 12 ° С - для виробничих приміщень при роботі середньої тяжкості і для вестибюлів громадських і адміністративно-побутових будівель;
 • 8 ° С - для виробничих приміщень при важкій роботі;
 • 5 ° С - для виробничих приміщень при важкій роботі і відсутності постійних робочих місць на відстані 3 м і менше від зовнішніх стін і 6 м і менше від дверей, воріт і прорізів.

Повітряні і повітряно-теплові завіси біля зовнішніх прорізів, воріт і дверей слід розраховувати з урахуванням вітрового тиску. Швидкість випуску повітря з щілин або отворів повітряних і повітряно-теплових завіс слід приймати, не більше: 8 м / с - у зовнішніх дверей; 25 м / с - у воріт і технологічних отворів. Швидкість потоку повітря, створюваного повітряною завісою, повинна бути досить велика, щоб повітря досягав підлоги.

Повітряні і повітряно-теплові завіси можуть ефективно використовуватися:

 1. у постійно відкритих прорізів у зовнішніх стінах приміщень, а також біля воріт і прорізів у зовнішніх стінах, що не мають тамбурів і відкриваються більше п'яти разів або не менше ніж на 40 хв в зміну в районах з розрахунковою температурою зовнішнього повітря мінус 15 ° С і нижче ( параметри Б);
 2. у зовнішніх дверей вестибюлів громадських і адміністративно-побутових будівель - в залежності від розрахункової температури зовнішнього повітря (параметри Б) і числа людей, що проходять через двері протягом 1 год при температурі, °С:

                      - мінус 15 - мінус 25 - 400 чол. і більше;

                      - мінус 26 - мінус 40 - 250 чол. і більше;

                       - нижче мінус 40 - 100 чол. і більше;

  1. у зовнішніх дверей будівель, якщо до вестибюлю примикають приміщення без тамбура, обладнані системами кондиціонування;
  2. у зовнішніх дверей приміщень з підвищеною вологістю;
  3. у прорізів у внутрішніх стінах і перегородках виробничих приміщень для запобігання перетікання повітря з одного приміщення в інше;
  4. біля воріт, дверей і прорізів приміщень з кондиціонуванням.

  Теплоту, що подається повітряними завісами періодичної дії, не слід враховувати в повітряному і тепловому балансах будівлі.

  • Додав :
  • 2020-07-29
  • Категорія: Публікації
  • Коментарі: 0

  Замовте розрахунок

  або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз