VRF Cистеми

VRF-системи - це системи центрального кондиціонування, у яких в якості теплоносія виступає фреон. Зовнішня частина системи - це один блок або каскад з декількох блоків, розташованих поруч. З зовнішньої частини системи фреон подається в загальну магістраль і далі розподіляється по внутрішнім блокам, число яких може обчислюватися сотнями, а в великих будівлях досягає і тисячі. Основне призначення VRF-систем - кондиціонування великих будівель, таких як офісні чи торгівельні центри. У житлових будинках вони не використовуються через дорожнечу систем і складності обліку її використання в кожній окремій квартирі.

VRF-системи кондиціонування часто обирають в випадках, коли вимоги до фасаду будівлі не дозволяють монтувати велику кількість зовнішніх блоків, наприклад, якщо потрібно забезпечити кондиціонування в історичній споруді. Оскільки у VRF-системи зовнішній блок лише один, зовнішній вигляд фасаду зберігається. Ще одна перевага цього способу кондиціонування - простота обслуговування. Проводити ремонтні або профілактичні роботи набагато зручніше, якщо мова йде про один або декілька зовнішніх блоків, розташованих в одному місці, а не про десятки окремих кондиціонерів по всьому фасаду.

Компоненти VRF-системи

Зовнішній блок кондиціонера VRF за своїм устроєм схожий на зовнішній блок звичайного кондиціонера. Його конструкція включає в себе конденсатор, який скидає тепло, компресор, розширювальний клапан і керуючу автоматику. Внутрішні блоки можуть працювати як на охолодження приміщень, так і на їх нагрівання. Вони можуть відрізнятися за розмірами і способам монтажу, що дозволяє обирати кращі варіанти з урахуванням особливостей інтер'єру.

Для транспортування фреону в VRF кондиціонері використовуються трубопроводи з міді, оскільки цей метал стійкий до хімічних впливів. Ще одна відмінність від звичайних систем кондиціонування - потужний компресор, завдяки якому холодоагент може перекачуватися по трубопроводах довжиною в кілька сотень метрів. Таким чином, стає можливим розміщувати внутрішні блоки, підключені до загального центру, в різних частинах будівлі. В якості теплоносія можуть виступати різні види фреону, причому в сучасних VRF-системах найчастіше використовується фреон R32. На споживчі якості системи тип теплоносія не впливає: головна відмінність тих видів фреону, які використовуються зараз - екологічність. Негативний вплив на озоновий шар у них набагато нижче, ніж, наприклад, старих, вже знятих з виробництва.

Системи VRF

Особливості VRF-систем

Кондиціонери цього типу поділяються на дві групи в залежності від того, наскільки гнучко можна управляти їх функціонуванням. Це впливає і на ціну VRF-системи.

  • У першому випадку режим роботи можна задати тільки для всієї системи в цілому: всі внутрішні блоки будуть працювати або на підігрів, або на їх охолодження приміщень. Цей варіант підходить, якщо потреби в регулюванні температури обумовлені сезонними змінами погоди.
  • Більш просунутий та дорожчий варіант - системи, в яких окремі внутрішні блоки можуть працювати незалежно. Таку конструкцію обирають, якщо вимоги до температури в різних приміщеннях можуть сильно різняться.
  • У деяких випадках підходить більш дешеве рішення: змонтувати в будівлі дві VRF-системи, одну - для приміщень північного фасаду, а другу - для південного, щоб отримати можливість регулювати температуру в частинах будівлі, які по-різному прогріваються протягом доби.

Для монтажу VRF-системи необхідно розробити проект, що враховує особливості конкретної споруди. Її установка можлива тільки при будівництві будівлі або в ході ремонту, оскільки буде потрібно прокладка трубопроводу в усіх приміщеннях.

Зверніться до нас, щоб замовити весь цикл робіт - від проектування до закупівлі необхідного обладнання, його встановлення і введення в експлуатацію.

Проекти Карно