Сучасні сонячні електростанції складаються з компонентів, розрахованих на тривалу експлуатацію, тому поломки і збої в їхній роботі трапляються нечасто. Значна частина неполадок СЕС пов'язана з помилками, допущеними при монтажі, наприклад, з неякісно виконаними з'єднаннями. Багато проблем, наприклад, обриви кабелю або ненадійний контакт, легко виявити візуально, в той час як в інших випадках потрібна спеціальна діагностика. Щоб сонячна електростанція працювала на повну потужність, важливо регулярно виконувати обслуговування сонячних батарей, щоб своєчасно виявляти і усувати порушення в їх роботі.

Які неполадки у роботі сонячної електростанції можуть виникнути?

  • Несправності в інверторі можуть бути обумовлені заводським браком. У цьому випадку оптимальним рішенням зазвичай стає заміна інвертора в рамках сервісного обслуговування, оскільки виявлення та усунення несправності можуть зайняти занадто багато часу, а електростанція при цьому буде простоювати.
  • Якщо несправності виникли в роботі самих сонячних панелей, ремонт на місці теж зазвичай не виконується: вийшла з ладу панель замінюють на нову, а з проблемною деталлю вирішують питання пізніше в ході спілкування з постачальником. Як правило, виробник пропонує повернути гроші за неробочу панель або обміняти її на аналогічну.
  • Закордонні постачальники обладнання для СЕС можуть надавати підмінні компоненти на час ремонту та діагностики, щоб сонячна електростанція продовжувала працювати безперервно. У той же час, умови гарантійного обслуговування у різних виробників можуть відрізнятися, і це рекомендується враховувати при підборі обладнання.
  • Сонячні панелі з'єднуються одна з іншою таким чином, що при виході з ладу однієї перестає функціонувати весь ряд, оскільки вони з'єднані в єдиний електричний ланцюг. У такій ситуації її в якості тимчасового рішення виключають з ланцюга, щоб решта ряд продовжував працювати, забезпечуючи електропостачання будівлі.

Ремонт сонячної станції

Діагностика та моніторинг сонячних електростанцій

Ремонт сонячних батарей завжди починається з діагностики, оскільки, перш ніж замінювати будь-які деталі, необхідно з'ясувати, в якому саме вузлі сталася поломка. Сучасні сонячні електростанції оснащені системами віддаленого моніторингу, які дозволяють відстежувати стан різних вузлів і виявляти збої. Інвертори, будучи складними електронними пристроями, також дозволяють досить швидко визначати, в чому саме виникла проблема.

Трапляється, що несправності в роботі сонячної електростанції виявляються не відразу. Це пов'язано з тим, що СЕС в цілому досить надійні, працюють безшумно і не мають рухомих частин. Наприклад, якщо власник заміського будинку продає надлишок електроенергії за «зеленим тарифом», він може виявити проблему тільки в кінці місяця, коли побачить, що рахунок за електрику не відповідає очікуванням. Системи моніторингу роботи СЕС дозволяють уникнути подібних проблем, оскільки з їх допомогою можна контролювати стан обладнання віддалено, не витрачаючи часу на його безпосередній огляд. Таким чином, ви зможете відразу помітити проблему і звернутися до фахівців, які виконують ремонт і обслуговування сонячних електростанцій.

Крім того, перевірити працездатність СЕС можна за допомогою панелі управління інвертора. У разі виникнення несправностей на ній буде відображатися відповідний код помилки. Деякі несправності в електротехнічних компонентах можуть викликати спрацьовування захисної автоматики. В цьому випадку для діагностики і ремонту також буде потрібна допомога професійного електрика.

Поломки компонентів СЕС трапляються нечасто і найчастіше пов'язані з помилками при монтажі та обслуговуванні сонячних панелей, порушенням умов експлуатації, заводським шлюбом або зносом окремих елементів.

Щоб звести до мінімуму час простою сонячної електростанції, в подібних ситуаціях звертайтеся до фахівців у компанію Карно, які запропонують тимчасове рішення на період ремонту, а потім повністю відновлять працездатність системи.

Проекти Карно