Необхідність в ремонті геліосистеми може виникнути у різних ситуаціях.

  • Якщо система вийшла з ладу після декількох років нормальної роботи, висока ймовірність того, що спочатку вона була змонтована правильно, але потім якийсь елемент керуючої автоматики або датчик перестав функціонувати в результаті зносу. В цьому випадку несправності сонячного бойлера можна виявити, перевіривши, як працюють окремі компоненти системи, і при необхідності замінити їх.
  • Інша типова ситуація - коли порушення в роботі геліосистеми з'являються вже при першому запуску. При цьому з моменту монтажу може пройти деякий час. Це пов'язано з тим, що конструкція системи опалення з використанням сонячної енергії закладається вже на етапі проектування заміського будинку. Отже, необхідне обладнання встановлюється під час будівництва, при цьому по ходу робіт окремі технічні особливості можуть змінюватися. В результаті може виявитися, що, коли систему запускають вже після завершення будівництва, вона не дає бажаної ефективності, наприклад, сонячний бойлер не гріє воду. В цьому випадку для усунення неполадок звичайних процедур діагностики і ремонту нерідко недостатньо - може знадобитися переробка проекту.

Складність діагностики пов'язана з тим, що гелиосистема, особливо, якщо вона розрахована на використання протягом року, складається з великої кількості елементів, кожен з яких може виявитися причиною поломки. Крім того, доступ до деяких з них часто утруднений (наприклад, якщо геліоколектор змонтований на даху). Отже, для ремонту сонячного колектора знадобиться підготувати сходи або навіть будівельні ліси. Залежно від того, з яким елементом геліосистеми пов'язана поломка, для її усунення можуть знадобитися різні фахівці - для виконання висотних робіт, ремонту керуючої автоматики або сантехнічної частини системи. Вони будуть визначати, як почистити сонячний бойлер або виконати інші види робіт, необхідні для відновлення працездатності системи.

Ремонт Геліосистеми

Типові несправності геліосистем і їх усунення

  • Одна з типових несправностей сонячного бойлера - витік теплоносія. У системах, розрахованих на цілорічну експлуатацію, використовується теплоносій, який залишається рідким як при високих, так і при низьких температурах. При його витоку працездатність системи порушується. Отже, знадобиться відновити обсяг теплоносія в системі і усунути місце порушення герметичності, через якого виникли втрати. Крім того, накопичення відкладень в трубках, по яких протікає теплоносій, може привести до стагнації сонячних батарей - ситуації, коли рух теплопроводящей рідини припиняється і вироблення енергії не відбувається.
  • Також ремонт геліосистеми може знадобитися в разі поломки насоса. Циркуляційні насоси, що забезпечують безперервний рух теплоносія, піддаються високим навантаженням. Нерідко проблеми з цим вузлом виникають через помилки монтажу: якщо в системі використаний насос, відповідний для звичайної системи опалення, але не розрахований на експлуатацію в складі сонячної електростанції, він може швидко вийти з ладу через вплив високих температур. Ремонт такого насоса недоцільний, і для відновлення працездатності сонячного бойлера його просто замінюють. Щоб уникнути проблем, необхідно спочатку вибирати насоси, сертифіковані для застосування в геліосистемах.
  • Так само керуюча автоматика не готова до перепадів напруги і може вийти з ладу при неякісному електроживленні.
  • Температурние датчики в бойлері піддаються впливу високих температур, яке також скорочує термін їх служби. Крім того, якщо датчики не працюють, проблема може полягати і в кабелі, за допомогою якого вони приєднані.
  • Існують і інші причини неполадок: наприклад, система може перестати нормально функціонувати через повітряної пробки в сонячному бойлері.
Звертайтеся до професіоналів в компанію Карно і ми знайдемо поломку і повернемо працездатність вашого колектора.