Перш ніж купувати і монтувати обладнання для сонячної електростанції, необхідно розробити проект, в якому будуть враховуватися місцевий клімат, особливості ділянки, передбачене енергоспоживання та інші важливі чинники. Беручи до уваги ці моменти можна створити СЕС для використання протягом всього року в якості основного або додаткового джерела електроенергії.

Як виконується проектування СЕС

Проектування сонячних електростанцій здійснюється у декілька етапів:

  • Співробітники виїжджають на об'єкт, щоб оглянути місце передбачуваної установки СЕС, оцінити можливість реалізації проекту сонячної електростанції в цілому і виконати необхідні заміри.
  • Фахівці підбирають обладнання. Розмір сонячних панелей, які будуть монтуватися, визначається виходячи з розмірів даху або ділянки, де їх планується встановити. Потім підбирається відповідний інвертор, який буде сумісний за своїми характеристиками з вибраними сонячними батареями.
  • За допомогою спеціалізованого програмного забезпечення створюється проект, на якому відображається розміщення основних компонентів СЕС, а також планується прокладання кабелів, розташування електрощитів та іншого обладнання. При цьому враховуються норми проектування СЕС, особливості її розташування на ділянці і розрахункова потужність.
  • Після того, як проект повністю розроблений, можна приступати до монтажу СЕС.

При створенні проекту СЕС беруться до уваги особливості ділянки (наприклад, підхід до прокладання кабелів буде змінюватися в залежності від того, де монтуються сонячні панелі - на даху або на землі), розрахункова потужність СЕС, то, як розташовані лічильники, опори електромереж та інші елементи електрообладнання.

Крім проектування сонячної електростанції, необхідно виконати і роботи по розробці внутрішніх мереж. Їх можна доручити місцевої електромережної компанії або тим же фахівцям, у яких ви замовляли проектування СЕС.

Типовий проект сонячної електростанції включає в себе і підготовку необхідної документації, яка підтверджує відповідність електромереж в приміщенні чинним нормативам. У неї входить, наприклад, акт про заземлення. При цьому готовий проект сонячної електростанції зазвичай не вимагає тривалого оформлення і узгодження в контролюючих організаціях. Важливо лише, щоб він був виконаний фахівцями, які мають необхідну кваліфікацію і дотримуються діючі стандарти.

Проектування сонячних електростанцій

Проектування СЕС для підприємства

Сказане вище стосується проектування сонячної електростанції для заміського будинку. Якщо планується використовувати СЕС, щоб повністю або частково забезпечити електроенергією промислове підприємство, потрібно дещо інший підхід. Зокрема, необхідна потужність електростанції буде розраховуватися інакше. Якщо приватна домогосподарство може продавати надлишок виробленої енергії в загальну мережу, отримуючи від цього додатковий дохід, то підприємства, як правило, не користуються продажем енергії за «зеленим тарифом». Отже, оптимальне рішення полягає в тому, щоб спроектувати СЕС, вироблення якої не буде перевищувати потреб підприємства, уникнувши, таким чином, додаткових витрат. Крім того, при використанні односпрямованого лічильника надлишкове виробництво електроенергії призводить до помилок в її обліку.

Наші фахівці створять робочий проект сонячної електростанції для заміського будинку або промислового підприємства, підберуть відповідне обладнання, а також виконають весь комплекс робіт - від огляду ділянки та вихідних вимірів до монтажу СЕС і її введення в експлуатацію.

Проекти Карно