Монтаж сонячних станцій містить різні види робіт. Їх послідовне і якісне виконання відповідно до проекту - запорука того, що СЕС буде безперебійно працювати протягом тривалого часу.

Установка сонячних панелей виконується в кілька етапів:

  • При наземної установки на поверхні ділянки розмічаються лунки для стовпів і потім споруджуються металоконструкції, на яких і монтуються сонячні панелі.
  • Наступним етапом стають електромонтажні роботи - прокладка всіх необхідних кабелів і установка електрощитів.
  • У щитах монтується захист по постійному і по змінному струмі. Якщо панелі розташовані далеко від інвертора, може знадобитися змонтувати два щита із захистом по постійному струму, щоб забезпечити безпечну експлуатацію системи.
  • Як правило, інвертор розміщують поруч з лічильником, оскільки це спрощує підключення сонячних панелей, подальшу експлуатацію і обслуговування системи.

На додаток до перерахованих компонентів монтаж СЕС включає в себе установку системи моніторингу, за допомогою якої роботу сонячної електростанції можна контролювати віддалено. Це дуже корисно, оскільки візуально визначити поломки або розпізнати, що якісь панелі не працюють, буває складно. Система моніторингу дозволяє швидко виявити неполадки і усунути їх, не допускаючи простою електростанції і падіння її продуктивності.

Встановлення Сонячних Панелей і Станцій

Особливості монтажу сонячних панелей для СЕС

Головна вимога до монтажу сонячних панелей полягає в тому, що вони повинні бути жорстко закріплені на опорних конструкціях. Їх орієнтація по сторонах світу визначається проектом з урахуванням місцевих кліматичних особливостей. Найчастіше поверхні сонячних батарей звернені на південь, щоб найбільш ефективно використовувати енергію Сонця. Кут нахилу при цьому становить 30 - 350.

Ще один часто використовуваний варіант - установка сонячних батарей з орієнтацією по системі «схід-захід». Вони дозволяють забезпечити більш стабільну генерацію енергії протягом всього дня, від раннього ранку до самого вечора. Як правило, таке рішення вибирають, якщо розташування покрівлі або особливості ландшафту не залишають можливості поставити панелі з орієнтацією на південь. Схема «схід-захід» дає дещо меншу потужність, але зате вона розподіляється протягом дня більш рівномірно. Сонячні панелі, орієнтовані на південь, виробляють більше електроенергії, але в піковий період її може виявитися більше, ніж система здатна переробити.

Встановлення Сонячних Панелей і Станцій

Установка сонячної електростанції на землі технічно простіше, але такий варіант можна використовувати, тільки якщо на ділянці немає великих дерев або будівель, тінь від яких перешкодить ефективній роботі СЕС. Монтаж сонячних станцій на покрівлі дозволяє уникнути подібних проблем, але тут на продуктивність системи буде впливати інший фактор: орієнтація будівлі по сторонах світу. Якщо ви збираєтеся встановити сонячні батареї в приватному будинку в Україні, знадобиться спочатку перевірити, на які напрямки орієнтовані скати даху - може виявитися, що вони не отримують достатньо освітленості. Наприклад, розміщувати панелі на північному схилі не має великого сенсу. Тому найкраще передбачати використання сонячної енергії вже на етапі проектування заміського будинку.

Щоб сонячна електростанція прослужила протягом тривалого часу, роботи по її монтажу потрібно доручати професіоналам, які вже мають досвід роботи в цій сфері.

У нас ви можете замовити всі послуги з встановлення сонячних панелей в Україні - від розробки проекту до введення СЕС в експлуатацію. Також наші фахівці допоможуть з оформленням необхідної документації, щоб ви могли в майбутньому економити завдяки використанню «зеленого тарифу». При установці сонячних батарей ціна буде залежати від особливостей конкретної ділянки і споруди. Ми запропонуємо рішення, які будуть найбільш ефективні і забезпечать стабільну вироблення електроенергії незалежно від пори року.

Проекти Карно