Щоб сонячні батареї виробляли необхідну кількість електроенергії, зберігаючи ефективність протягом усього року, вони повинні бути змонтовані з урахуванням особливостей ділянки. Установка сонячних батарей може здійснюватися різними способами: їх розміщують на землі або на покрівлі будинку, розташувавши з урахуванням місцевих кліматичних особливостей і орієнтації ділянки по сторонах світу.

Монтаж Сонячних панелей

Способи установки сонячних батарей

  • При наземному монтажі сонячних панелей проектують або зварні, або збірні оцинковані конструкції потрібного розміру. Спочатку встановлюються опорні стійки, а потім до них кріпляться подовжні або поперечні поперечини. На них за допомогою спеціальних кріплень встановлюються сонячні панелі. Для кріплення кожної з них використовуються чотири кріпильних елемента, які забезпечують надійну фіксацію. Їх форма може відрізнятися в залежності від того, знаходяться панелі в центрі або по краях комплексу.
  • Установка сонячних панелей на дах виконується подібним чином, однак в цьому випадку немає необхідності споруджувати складні опорні конструкції: на покрівлі закріплюється оцинкований профіль, на який і кріпляться панелі. Особливості використовуваного кріплення можуть змінюватися в залежності від типу покрівлі. Наприклад, якщо вона виконана з натуральної черепиці, установка сонячних батарей буде виконуватися за допомогою системи Г-подібних кронштейнів. Вони підкладаються під черепицю, утворюючи основу для кріплення панелей.

Встановити сонячні батареї можна на покрівлі, виконаної з будь-яких матеріалів, крім шиферу. Останній недостатньо міцний і може легко розтріскатися під час свердління і інших діях. Навіть якщо він збереже цілісність безпосередньо при виконанні робіт, термін служби покрівлі значно скоротитися і тріщини можуть з'явитися при перепадах температур. Тому, якщо у вас шиферна покрівля, варто замислитися про її заміну на більш довговічне покриття або розглянути варіант наземного встановлення панелей.

Монтаж Сонячних панелей

Особливості підключення сонячних панелей

Крім того, при встановленні сонячних панелей необхідно передбачити прокладку кабелів, по яких буде передаватися вироблена енергія. Як правило, для підключення сонячних панелей використовуються спеціальні кабелі вуличного виконання в обплетені, що захищає від зовнішніх впливів. Силові кабелі потребують захисту згідно з чинними нормами: при прокладанні на висоті більше двох метрів, вони будуть розміщені в металевий рукав, пластиковий короб або гофру. Рекомендується використовувати металеву основу захист якої найбільш довговічний.

Порядок монтажу буде відрізнятися в залежності від обраного способу встановлення. Якщо сонячні панелі розташовані на землі, доступ до їх тильної поверхні зберігається, і підійти для підключення кабелю не складе труднощів. Якщо ж вони будуть монтуватися на покрівлі, кабелі потрібно підключити заздалегідь, оскільки після установки зазору не залишиться між панелями і поверхнею даху .

При проектуванні необхідно заздалегідь продумати розташування панелей і спланувати схему підключення, щоб провести кабелі максимально економним і надійним чином. Слід враховувати, що ціна встановлення сонячних панелей може залежати від обраного способу монтажу і особливостей ділянки. Звернувшись до нас, ви зможете замовити обладнання для облаштування сонячних електростанцій, а також розробку проекту для вашої ділянки. Правильний монтаж СЕС спрощує обслуговування в подальшому і дозволяє використовувати сонячну енергію як основне або допоміжне джерело електроенергії в будь-який час року.

Необхідний монтаж СЕС або сонячних панелей? Звертайтеся в компанію Карно: просто замовте зворотний дзвінок на сайті і ми передзвонимо!

Проекти Карно