UA

RU

Підтримка оптимальної температури води в басейні, незалежно від того, чи розташований він на відкритому повітрі або в приміщенні, вимагає постійних витрат енергії. В якості альтернативи можна використовувати енергоефективне і екологічне рішення - прогрів води з використанням сонячних колекторів для басейну. Це економічно вигідний варіант, оскільки для вирішення цього завдання буде використовуватися поновлюване джерело енергії.

Сонячні нагрівачі для басейнів поділяються на два типи в залежності від того, протягом якого проміжку часу їх планується використовувати. За цим параметром вони можуть бути цілорічними і сезонними. Панелі для цілорічного використання встановлюються на покрівлі, на навісах або на розміщених на землі підставках. Вони передають нагрів на підключених до системи споживачів тепла. Отримана енергія може розподілятися на декілька джерел в залежності від встановлених пріоритетів. Наприклад, після того, як буде виконана першорядне завдання (нагрів води в басейні до заданої температури), надлишок тепла буде спрямований на нагрів бойлера і роботу системи опалення.

Сонячний Колектор для Басейну

Різновиди колекторів для басейну

Цілорічний сонячний водонагрівач для басейну зберігає ефективність в будь-який сезон, однак кількість отриманої енергії очевидним чином залежить від погодних умов. Влітку одержуваної енергії буде вистачати не тільки на підтримку потрібної температури в басейні, але і на забезпечення будинку гарячою водою. Це дозволить економити на роботі системи опалення. Взимку, коли сонячної енергії надходить менше, можна переналаштувати пріоритети системи, щоб в першу чергу підтримувалася робота систем опалення та водопостачання. Цілорічні сонячні колектори для басейну зазвичай обладнують в закритих приміщеннях, якими можна користуватися незалежно від погодних умов.


Сезонний сонячний нагрівач для басейну буде коштувати істотно дешевше. Як правило, вони застосовуються для басейнів, які розташовані під відкритим небом і не експлуатуються в холодну пору року. У цьому випадку витрати на установку сонячних панелей можна скоротити приблизно в два рази в порівнянні з системою цілорічного застосування. Але варто враховувати, що сезонні системи мають більш обмежене використання: вони підходять тільки для нагріву басейну в теплу пору року, і економити на опаленні з їх допомогою не вийде.

Така система складається з колектора і насосної станції. Вода, що надходить з басейну, прокачується через сонячний нагрівач води для басейну, доводиться до потрібної температури, а потім подається назад. Для автоматичного контролю за ступенем прогрівання води встановлюється температурний датчик, щоб система включала насос при необхідності. Таким чином, вода завжди залишається теплою.

Сезонний сонячний нагрівач для басейну

Як визначити площу колектора

Площа сонячних колекторів в системі визначається, виходячи з обсягу басейну. Один квадратний метр поверхні колектора забезпечує нагрів двох кубометрів води. Відповідно, при підборі системи можна орієнтуватися на наступні параметри:

Oб'єм басейнуПлоща колектора
До 10 м35 м2, наприклад один колектор AC-VG-50
До 20 м310 м2, наприклад, два колектора AC-VG-50
До 30 м315 м2, наприклад, три колектора AV-VG-50


Якщо обсяг води перевищує 30-40 м3, при установці системи сонячного підігріву басейну можуть виникнути додаткові труднощі через те, що вона сама буде займати чималу площу. Її можна розмістити на даху, однак при цьому потрібно враховувати орієнтацію по сторонах світу, щоб протягом дня панелі висвітлювалися найкращим чином. Тому для великого басейну більш оптимальним варіантом буде використання теплового насоса.

Таким чином, вибір сонячного колектора для басейну визначається його об'ємом і розташуванням. Ви можете забезпечити підтримку потрібної температури води влітку або протягом усього року, а в разі використання цілорічної системи також отримати додаткову економію на опаленні. Зверніться до нас, щоб замовити проектування системи сонячного підігріву басейну, і ми підберемо обладнання, яке найкращим чином підійде для вашого випадку.

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*