UA

RU

Рейтинг статті:

Пристрої, які використовують сонячну енергію, можуть мати різний принцип дії. У сонячних панелях світло сонця що потрапляє на їх поверхню  перетворюється в електричну енергію, яка потім запасається в акумуляторах або відразу використовується для живлення побутових електроприладів. Геліоколектори, хоча зовні вони можуть бути схожі на сонячні панелі, виконують іншу задачу: вони концентрують енергію сонця, щоб використовувати її безпосередньо для нагрівання води. Основне призначення такої системи - підігрів води для опалення будівлі і системи гарячого водопостачання.

Хоча в деталях механізм нагріву води може відрізнятися, в цілому все геліоколектори мають подібний принцип дії: за рахунок сонячної енергії нагрівається теплоносій, який, проходячи по мідних трубках, віддає тепло резервуару з водою. Залежно від того, як саме відбувається підігрів теплоносія, всесезонні геліоколектори поділяються на два види - плоскі і вакуумні.

Різновиди геліоколекторів

Плоский геліоколектор

Плоскі геліоколектори представляють собою прямокутні панелі з алюмінієвим корпусом. Покриття лицьової сторони панелі поглинає інфрачервоне випромінювання сонця і передає тепло мідних трубках, прокладених під його поверхнею. Решта поверхні панелі покривають додатковим шаром теплоізоляції, наприклад, мінеральною ватою, щоб знизити втрати енергії. Оскільки в якості теплоносія використовується антифриз, така система забезпечує підігрів води в будь-який час року. Проте, взимку його ефективність знижується, оскільки при великій різниці температур всередині й зовні колектора втрати тепла зростають.

Вакуумна геліосистема

Основний елемент вакуумного геліоколектора - скляні трубки, з яких викачане повітря. Усередині них продовжені мідні патрубки, в яких розміщується теплоносій. При нагріванні він випаровується, піднімається до верхньої частини трубки, віддає тепло, конденсується і знову стікає вниз. Повторення цього циклу і забезпечує нагрів. Вакуумний геліоколектор складається з декількох десятків таких елементів, об'єднаних в цілісну систему. Оскільки в трубках зберігається вакуум, втрати тепла зводяться до мінімуму, і коефіцієнт корисної дії залишається високим навіть в морозну погоду. Ще одна перевага такої системи - зручність ремонту. При пошкодженні одного з вузлів, його можна замінити, чи не демонтуючи всю конструкцію.

Таким чином, якщо ви плануєте використовувати сонячну енергію тільки, наприклад, для підігріву воду для системи водопостачання заміського будинку або для басейну, буде досить плоского геліоколектора. Якщо ви хочете підтримувати тепло, забезпечуючи не тільки гарячу воду, а й опалення, краще віддати перевагу вакуумному.

Додаткове обладнання

Слід враховувати, що геліоколектор - лише один з елементів системи сонячного нагріву, яка включає в себе наступні елементи:

  • насос, що забезпечує циркуляцію води;
  • бойлер непрямого нагріву, де вода буде накопичуватися, перш ніж вона буде передана на рукомийники і інші корисні потреби;
  • розширювальні баки, що компенсують температурне розширення рідини під час нагрівання;
  • керуюча автоматика.

Таким чином, вартість геліоколектора може становити близько чверті від вартості всієї системи. Щоб вона працювала ефективно, при проектуванні потрібно приділити увагу всім її елементам, продумати сценарії її використання в різні пори року і підібрати обладнання з урахуванням особливостей експлуатації.

У нашому каталозі ви знайдете геліоколектори як для цілорічного, так і для сезонного використання. Ви можете придбати готові комплекти обладнання або замовити індивідуальну розробку проекту для вашої ділянки. В наявності є сучасне обладнання для монтажу та експлуатації геліосистем різних типів, а також супутні товари.

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 1
test 25-05-2021 11:36
test test test test test
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*