Описание картинки

Кондиціонер, як і будь-яка складна техніка, вимагає періодичного обслуговування. По-перше, необхідно регулярно, не рідше 1 разу на місяць, чистити фільтри внутрішнього блоку.


Робити це не складніше, ніж міняти паперовий пакет (мішок) в пилососі. Цю невелику, але важливу частину профілактичних робіт користувач може виконувати самостійно. Все інше обслуговування повинні робити професіонали не рідше двох разів на рік (зазвичай обслуговування проводиться в середині весни і початку осені).


Без обслуговування кондиціонер довго не проживе. Потужні вентилятори в зовнішньому і внутрішньому блоці перетворюють кондиціонер в пилосос, що збирає в собі всю пил, що знаходиться в повітрі. З радіатора внутрішнього блоку пил потрапляє в піддон для збору конденсату, а звідти в дренаж, після чого внутрішній блок може "потекти". Радіатор зовнішнього блоку забивається тополиним пухом, що погіршує теплообмін, що приводить до збільшення навантаження на компресор. Крім цього, існує, так звана, нормована витік фреону, що вимагає періодичного контролю тиску в системі і дозаправки кондиціонера фреоном. При зменшенні кількості холодоагенту і зниженні тиску збільшується знос компресора, оскільки компресор охолоджується фреоном і при його витоку починає перегріватися.


Якщо не проводити щорічне обслуговування, то кондиціонер, швидше за все, пропрацює 3 - 4 роки, але за цей час він виробить весь свій ресурс, після чого буде простіше купити новий кондиціонер, ніж постійно ремонтувати старий.


До речі, якщо під час гарантії кондиціонер вийде з ладу через відсутність профілактичного обслуговування, то такий випадок не буде гарантійним, так як гарантія поширюється тільки на заводські дефекти і неякісний монтаж ( "Не підлягають безкоштовному усуненню дефекти, викликані неправильним використанням товару" - стаття 18, пункт 6 Закону України "Про захист прав споживачів").


Тут буде доречна аналогія з більш звичним автомобілем.


Умовою гарантії на нову машину є періодичне обслуговування в фірмовому сервіс-центрі. Досить пропустити одне планове ТО, щоб позбудеться гарантії. Кондиціонер, звичайно, простіше автомобіля, але він теж має двигуни, вентилятори, компресор і замкнуту газо-гідравлічну систему високого тиску. Тому жодна поважаюча себе кліматична фірма не дасть гарантію на кондиціонер більше 3-х років без обов'язкового профілактичного обслуговування.

  • Додав :
  • 2017-03-14