UA

RU

Теплиця - це споруда, головне призначення якої полягає в підтримці мікроклімату, який буде підходящим для вирощування сільськогосподарських культур. Рослини повинні знаходитися у відповідних для них умовах температури і вологості. Крім того, недостатній повітрообмін сприяє розмноженню в грунті різних хвороботворних мікроорганізмів, а значить, потрібно забезпечити регулярне надходження свіжого повітря.

Сучасні промислові теплиці експлуатуються цілий рік, тобто, повинні вирішувати ці завдання як при високій, так і при низькій температурі повітря. Домогтися цього допомагає правильно спроектована вентиляційна система.

  • Особливо важливо забезпечити достатню вентиляцію теплиці влітку, оскільки перегрів і надлишкова сухість завдає шкоди рослинам. Протягом світлового дня простір всередині теплиці сильно прогрівається, а природний повітрообмін вирішує цю проблему.
  • Якщо теплиця продовжує працювати і в холодну пору року, обсяг вентиляції зменшують, щоб уникнути надмірних втрат тепла.

Вентиляція Теплиці або Парника

Як влаштована вентиляція в теплиці

Система вентиляції для теплиці проектується відповідно водночас за декількома вимогами. Перш за все, вона повинна бути економічною, інакше вирощувати сільськогосподарські культури виявиться просто недоречно. Тому перевага віддається вентиляції, яка функціонує за рахунок природного повітрообміну. Часто вона складається з конструктивно простих елементів, таких як відкриваються отвори або розбірні панелі, що забезпечують приплив повітря.

Їх розташовують на різній висоті від землі, оскільки приплив і відтік повітря в такій системі обумовлений різницею температур. Тепле повітря піднімається вгору, тому його надлишок буде залишати теплицю через верхні отвори. Холодне повітря ззовні буде заміщати його, й притікати через нижні отвори. Відкриваючи і закриваючи фрамуги, можна регулювати інтенсивність цього процесу. Кількість отворів залежить від їх розміру, який, в свою чергу, визначається конструкцією теплиці. Якщо вони невеликі, то розміщувати їх знадобиться частіше, щоб повітрообмін торкався весь внутрішній простір.

Вентиляція Теплиці | Вентиляція Парнику

Проектування вентиляції для теплиці

Незважаючи на те, що зовні вентиляція теплиці виглядає нескладно, розрахунки при її будівництві необхідно виконувати з урахуванням особливостей клімату. Крім того, потрібно взяти до уваги і те, який тип сільськогосподарських культур буде вирощуватися, оскільки їх вимоги до температури і вологості можуть відрізнятися.

Тому вентиляційна система для теплиці обладнується з опорою на відомі дані, наприклад, від агрономів, технологів та інших фахівців, про те, яке середовище потрібна для конкретного рослини. Крім того, до уваги береться і практичний досвід: якщо підприємство вже з'ясувало на практиці, які умови добре підходять для вирощування даної культури, ця інформація враховується при облаштуванні вентиляції в новій теплиці. Нерідко пошук оптимального рішення ведеться методом проб і помилок: у міру необхідності в конструкцію вносяться в коригування, поки умови не стануть оптимальними. Сільське господарство - це галузь, багато в чому орієнтована на практичний досвід і вимагає обліку мінливих зовнішніх умов, тому такий підхід використовується досить часто.

Вентиляція Теплиці або Парника

Крім того, потрібно враховувати увагу і конструктивні особливості промислових теплиць. Як правило, такі споруди є конструкції з легких матеріалів, таких як скло або плівка, закріплених на каркасі. Вони перешкоджають потокам повітря, але при цьому самі по собі не забезпечують хорошій теплоізоляції. Властивості матеріалів, з яких зроблена теплиця, враховуються при виконанні розрахунків, щоб зрозуміти, як створити для сільськогосподарських культур, які в ній вирощуються, оптимальний режим по температурі і вологості.

Звернувшись до нас, ви можете замовити розрахунок і монтаж вентиляції для теплиці. Ми розробимо проект з урахуванням ваших вимог, кліматичних особливостей та інших факторів, які впливають на вимоги до вентиляційної системи. Досвід роботи як з невеликими, так і з великими проектами дозволить нам підібрати оптимальне рішення для конкретного випадку. При необхідності можна доопрацювати систему вентиляції для вже наявної споруди або створити її «з нуля» для нової теплиці.
  • Додав :
  • 2020-12-01
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*