UA

RU

Зміст

 1. Рекомендації ВООЗ
 2. Рішення для магазинів і офісів
 3. Рішення для житлових приміщень

Ні для кого не секрет, що правильно облаштована вентиляція в приміщенні створює комфортний мікроклімат, але мало хто знає, що вона також перешкоджає поширенню хвороботворних мікроорганізмів. Сьогодні, коли загроза захворіти на COVID-19 висока, пам'ятати про це особливо важливо.

Якщо в закритому просторі збирається багато людей, ризик поширення респіраторних захворювань значно збільшується. Якісна система вентиляції дозволяє зменшити його.

За останніми даними Всесвітньої Організації Здоров'я, поширювати коронавірусну інфекцію повітряно-крапельним шляхом можуть також люди, у яких ще не проявилися симптоми, тобто ті, хто ще не знає про своє захворювання.

Заслужений український лікар Комаровський на своєму каналі в відеоролику "Коронавірус. Найголовніше про профілактику на сьогодні" так само розповідає про важливість якісної вентиляційної системи в приміщеннях для профілактики COVID-19


З цієї причини важливо створювати в приміщеннях, де зосереджується багато людей: офісах, магазинах, кафе і ресторанах, торгових центрах, таке середовище, в якому би відвідувачі не дихали затхлим повітрям. Для цього необхідний більш інтенсивний повітрообмін при якому вірусні частинки потрапляючи в повітря, будуть швидко видалені. В результаті, навіть якщо хтось із присутніх в даний момент є розповсюджувачем вірусу, найімовірніше, що не заразить інших, або хвороба буде протікати у легкій формі. Це станеться, так як інтенсивна вентиляція значно знижує концентрацію вірусних частинок у повітрі.

Вентиляція в Приміщенні та Коронавірус COVID-19

Рекомендації ВООЗ

Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я випустила рекомендації, яких необхідно дотримуватися при облаштуванні вентиляції. Якщо приміщення провітрюється недостатньо, в повітрі легко може накопичитися висока концентрація частинок вірусу, а це збільшить ризик зараження і важкого перебігу захворювання. Щоб уникнути поширення COVID-19 в закритих приміщеннях, необхідно застосовувати такі принципи:

 • посилити природну вентиляцію, частіше провітрювати приміщення;
 • перевірити можливості системи ОВКВ (опалення, вентиляції та кондиціонування) щодо забезпечення необхідного температурного режиму та вологості, а також врахувати якість зовнішнього і внутрішнього повітря;
 • збільшити обсяг зовнішнього повітря;
 • підвищити ступінь фільтрації та очищення повітря, регулярно моніторити стан фільтрів;
 • за 2 години до і 2 години після використання приміщення з дотриманням інструкції включати систему вентиляції і кондиціонування на максимальний приплив зовнішнього повітря;
 • приділити особливу увагу вентиляції зон, пов'язаних з більш високим ризиком зараження, наприклад, збільшити загальний витрата припливного повітря в зонах скупчення людей;
 • при необхідності доопрацювати системи вентиляції для припливу чистого повітря в зони з забрудненим повітрям;
 • перевірити витяжні вентилятори в туалетах і забезпечити їх роботу в максимальному режимі.

Вентиляція офісних приміщень, кафе, ресторанів, магазинів та COVID-19

Вентиляція офісних приміщень, кафе, ресторанів, магазинів та COVID-19

Як правило, в офісних будівлях інтенсивність циркуляції повітря в приміщеннях розраховується так, щоб в кімнатах не накопичувався надлишок вуглекислого газу і зберігалася комфортна температура. Але для нового завдання - боротьби з поширенням інфекції - колишньої інтенсивності вентиляційної системи вже недостатньо і її необхідно допрацьовувати.

Наприклад, в невеликих приміщеннях для циркуляції повітря можна встановити приточно-витяжні установки з рекуперацією тепла як Prana -150 - обладнання, яке подає в приміщення очищене свіже повітря і видаляє використане.

Ще один варіант - організувати рециркуляцію повітря. Таке рішення допустимо, якщо повітря, перед повторним використанням, проходить через систему фільтрів, очищаючись від патогенів. Отже, знадобиться впровадити кілька рівнів тонкої фільтрації і додати обладнання для знезараження повітря.

Якщо розрахунок вентиляції повітря в приміщенні виконаний з урахуванням цих рекомендацій, вона буде ефективно видаляти з повітря хвороботворні віруси і бактерії, знижуючи ймовірність поширення коронавируса та інших респіраторних захворювань.

Статистика показує, що в офісах, де що до вентиляції виконуються описані вище вимоги і використовуються рециркулятор та знезаражувачі, співробітники рідше хворіють на ГРВІ та рідше беруть лікарняний.

Вентиляція офісних приміщень, кафе, ресторанів, магазинів та COVID-19

Рекомендації для малого і середнього бізнесу по вентиляції будівель, офісних приміщень, кафе, ресторанів та магазинів

У приміщеннях, де знаходиться велика кількість людей, повністю виключити потрапляння вірусу в повітря неможливо. Однак правильно облаштована вентиляція допоможе запобігти накопиченню вірусних частинок в повітрі і знизить ймовірність поширення інфекції. Тому в умовах пандемії COVID-19 організація вентиляції в приміщення - не менш важливий компонент противірусних заходів, ніж використання засобів індивідуального захисту і дотримання вимог соціального дистанціювання.

Кваліфіковані інженери компанії Карно проконсультують вас щодо ефективності поточної вентиляції у вашому офісі, приміщенні.
Не промедляйте, замовте обслуговування вентиляції вже сьогодні!

При необхідності фахівці компанії підкажуть можливості доопрацювання, спроектують нову систему вентиляції, реалізують монтаж. Також ви можете придбати вже готове обладнання для систем вентиляції онлайн на сайті karno.ua.

Подбайте вже сьогодні про здоров'я і працездатність своїх колег та клієнтів. Будьте здорові!

Вентиляція для приватного будинку або квартири та віруси

Одна з особливостей приватного будинку, яка нас найбільше хвилює, але викликає подив у деяких відвідувачів: система вентиляції.

Можна шукати відповіді на запитання, а чи потребує мій будинок або квартира в механічної вентиляції? Багато хто може вирішити, що це лише додаткова енергоспоживаюча система, якої можна уникнути, достатньо при цьому відкривати вікна для надходження свіжого повітря.

Століттями дома не вентилювалися, і все було в порядку, чи не так? Чому потрібно витрачати зусилля (та значні кошти) на те, щоб встановлювати механічну вентиляцію для будинку сьогодні?

Є кілька причин, за якими вентиляція сьогодні важливіше, ніж раніше. А головне, будинки 100 років тому дійсно дихали. Зазвичай стіни не мали теплоізоляції, тому свіже повітря легко проникало через щілини та діри в конструкції будівлі.

Крім того, будівельні матеріали, які використовувалися 100 років тому були в основному натуральними матеріалами, і не приводили до значного виділення летких органічних сполук, формальдегіду, антипіренів і інших хімікатів, які так поширені в сьогодні у виробництві будматеріалів, меблів і тп.

Вентиляція в Приміщенні та Коронавірус COVID-19

Які завдання вирішує механічна вентиляція:

 • Видаляє забруднене повітря.
 • Подає свіже, очищене повітря.
 • Регулює вологість і температуру.
 • Допомагає уникнути поганого самопочуття, пов'язаного з нестачею свіжого повітря.
 • За допомогою фільтрації повітря усуває повітряні алергени, такі як шерсть тварин, пилок, кліщі та цвіль.
 • Допомагає запобігти поширенню в колі сім'ї вірусних захворювань, які передаються повітрям - ГРВІ, COVID-19 та ін.

Збалансована приточно-витяжна вентиляція - це ефективна вентиляція, в якій окремі вентилятори управляють як припливним, так і витяжним повітрям. Це дозволяє спланувати, звідки буде надходити свіже повітря, куди надходить свіже повітря і звідки забирається відпрацьоване повітря. Збалансовані системи вентиляції можуть бути точковими або канальними.

При використанні канальних систем має сенс подавати свіже повітря в місця, де найбільше мешканців (вітальня, спальні і т. д.), І випускати повітря з приміщень або місць, де утворюється волога чи є забруднюючі речовини (ванні кімнати, кухня, спортзал).

Збалансована вентиляція з рекуперацією тепла. Якщо є окремі вентилятори для подачі свіжого і витяжного повітря в приміщення, має сенс розмістити ці вентилятори разом і включити теплообмінник повітря-повітря, щоб те повітря яке виходить з приміщення попередньо кондиціоновало зовнішнє повітря, яке входить.

Ми твердо переконані, що у всіх приватних будинках повинна бути механічна вентиляція.

Якщо ви тільки проектуєте свій будинок та ще не врахували систему вентиляції - зверніться в компанію Карно і наші досвідчені інженери допоможуть вам скласти проект, реалізувати монтаж. Якщо ваш будинок вже у процесі будівництва, на етапі завершення або навіть повністю завершений - звертайтеся! Подбати про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких ніколи не пізно.

Якщо дозволяє бюджет, настійно рекомендуємо використовувати збалансовану вентиляцію, а якщо ви робите це у відносно холодному кліматі, такому як наш, то забезпечення рекуперації тепла не складе труднощів. Механічна вентиляція завжди вимагає енергії; з рекуперацією тепла втрати енергії свіжого повітря зводяться до мінімуму.

Вентиляція для приватного будинку або квартири та віруси


Проекти Карно

 • Додав :
 • 2020-11-24
 • Категорія: Вентиляція
 • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*