UA

RU

Баня - це приміщення, для якого характерні висока температура і вологість, а також сильні відмінності цих умов між різними приміщеннями. Отже, правильно зробити систему вентиляції в лазні важливо з кількох причин. Якщо повітрообмін відбувається недостатньо ефективно, люди, що знаходяться в лазні, будуть відчувати дискомфорт, і перебування в приміщенні може виявитися навіть шкідливим для здоров'я. Крім того, постійний надлишок вологи в повітрі створює сприятливі умови для поширення цвілі і хвороботворних мікроорганізмів, особливо, якщо споруда виконана з дерева.

Проект вентиляції для лазні повинен розроблятися з урахуванням її типу - це може бути, наприклад, традиційна російська лазня, фінська сауна або східний хамам. Хоча у кожного з цих варіантів є свої особливості, набір приміщень, з яких буде складатися споруда, і їх призначення, мають багато спільного. Тому можна виділити кілька принципів, яким повинна відповідати вентиляція в сауні або іншого різновиду парної.

Вентиляція в Бані або Сауні

Вентиляція сауни у приватному будинку

Приватна лазня, яка зазвичай розміщується на заміській ділянці, складається з декількох приміщень з різними умовами. Як правило, в їх число входять душова, парилка, передбанник, кімната відпочинку і санвузол. Вентиляція в парильні забезпечується продушіни - невеликим витяжним каналом, яка дозволяє швидко змінити температуру. Зазвичай, коли парилку використовують, вона залишається закритою, а відкривають її, якщо потрібно охолодити повітря. У санвузлі і душовою зазвичай встановлюється витяжний вентилятор.

Вентиляції в кімнаті відпочинку в лазні варто приділити особливу увагу, особливо якщо споруда в цілому має невеликий розмір. Обмін повітря між кімнатою відпочинку і санвузлом повинен бути таким, щоб люди, що виходять їх парилки, не відчували дискомфорту від різкого перепаду температур, але щоб повітря при цьому не застоювався. Важливо передбачити, як вентиляція в лазні буде функціонувати взимку, коли забезпечити приплив повітря, просто відкривши вікно, не завжди можливо.

Вентиляція сауни у приватному будинку

Вентиляція для громадської лазні

Конструювання вентиляції для приватної лазні полегшується тим, що їй користуються лише час від часу. Зазвичай вона повинна працювати протягом максимум кількох годин, а відвідують її не кожен день. До вентиляційній системі громадської лазні вимоги пред'являються більш високі. Збільшується число приміщень, в яких потрібно забезпечити потрібний режим температури і вологості. Обсяг витяжки лазні розраховується залежно від їх кількості та призначення. Наприклад, для санвузла розрахунки будуть виконуватися в такий спосіб:

  • 50 кубічних метрів на кожен унітаз;
  • 25 кубічних метрів на кожен пісуар;
  • 100 кубічних метрів на кожну душову сітку;
  • 25 метрів кубічних на кожен умивальник.

Якщо витяжна вентиляція лазні обладнана відповідно до цих вимог, неприємні запахи, надлишок вологості і забруднене повітря будуть ефективно віддалятися із санвузла, а значить, відвідувачі лазні будуть відчувати себе комфортно.

У парильні також робиться продушіни, яка при звичайному режимі використання залишається закритою, але при необхідності дозволяє швидко охолодити його. Крім того, передбачається вентиляція, яка забезпечить повітрообмін в кімнаті відпочинку, роздягальні та інших допоміжних приміщеннях. Наприклад, в одній будівлі з громадської лазнею можуть бути виділені зони для прання і прасування білизни, які теж потребують вентиляції.

При виконанні розрахунків враховується кількість людей, які можуть перебувати в лазні одночасної. Якщо їх число велике, потужність вентиляції сауни також повинна бути збільшена.

Вентиляція для громадської лазні

Замовити проект вентиляції

Якщо мова йде про будівництво на приватній ділянці, можна розглянути такий варіант, як установка системи вентиляції в лазні своїми руками. Але навіть в цьому випадку краще звернутися до фахівців, які зможуть виконати точні розрахунки і запропонують оптимальне рішення. Тоді вам не доведеться коригувати систему з часом, страждати від духоти або ремонтувати дерев'яні стіни, які почали псуватися від надлишку вологи. Якщо ж потрібно розробити вентиляцію для громадської лазні, без розробки проекту не обійтися. Наші фахівці підберуть обладнання, яке підійде для вашої планування, і допоможуть привести приміщення лазні відповідно до діючих норм по вентиляції.

Фахівці компанії Карно професійно і в строк створять індивідуальний проект вентиляції, доставлять обладнання і проведуть монтаж для вашої парної, сауни або лазні. А так же проконсультують на рахунок правильного використання та обслуговування вентиляційної системи. Зв'яжіться з нами по телефону  або залиште заявку на зворотний дзвінок!

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2020-12-14
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*