UA

RU

Головне призначення вентиляції хімічної лабораторії - усувати з повітря потенційно небезпечні або шкідливі компоненти, очищати його від отруйних випарів реактивів, неприємних запахів, а також видаляти надлишки тепла. Якщо вентиляційна система спроектована правильно, кількість хімічних речовин в повітрі не буде перевищувати гранично допустимі концентрації (ГДК). Дотримання цих норм необхідно, щоб забезпечити безпечні умови роботи.

Тому вже на стадії проекту закладаються необхідні елементи вентиляційної системи. Як правило, в лабораторії використовується примусова приточно-витяжна вентиляція. Обмін повітря в ній забезпечується за рахунок механічного переміщення повітряних мас, наприклад, за допомогою вентиляторів.

Вентиляція Хімічної Лабораторії

Вимоги до вентиляції в лабораторії

Щоб система надійно виконувала свої функції, розрахунок вентиляції хімічної лабораторії виконується з урахуванням кількох факторів, в тому числі:

  • Можливих сценаріїв використання лабораторії;
  • Типів речовин, з якими доведеться працювати;
  • Планування лабораторії і сусідніх з нею приміщень;
  • Норм, встановлених для конкретної галузі.

Вимоги до вентиляції розраховуються виходячи з обсягу повітря в приміщенні і обсягу хімічних реактивів, які будуть використовуватися. Важливо, щоб система забезпечувала видалення з повітря небезпечних речовин не тільки при виконанні різних операцій відповідно до технології, але і при нештатних ситуаціях - наприклад, якщо якийсь компонент пролили або ємність з ним залишили незакритих.

Витяжна вентиляція в лабораторії

Обов'язковим елементом вентиляції хімічної лабораторії є витяжка. Її розташування залежить від характеристик речовини, з яким передбачається працювати. Крім загально витяжки, розташованої на стелі, встановлюється і витяжка у статі. Вона потрібна, якщо в лабораторії будуть проходити роботи з речовинами високої щільності, такими як пропан або вуглекислий газ: вони важче повітря, а значить, будуть опускатися до підлоги. Тому витяжка для їх ефективного видалення теж повинна бути розташована низько.

Поряд з загальнообмінної витяжкою обладнується і місцева: витяжна шафа або парасольку розташовують безпосередньо в тій частині приміщення, де будуть виконуватися дії з небезпечними або виділяють різкий запах речовинами. Якщо технічний процес передбачає дії з вибухонебезпечними компонентами, це також враховується при проектуванні вентиляції, оскільки тоді для неї вибирають обладнання в спеціальному виконанні.

Вентиляція Хімічної Лабораторії | Витяжна Вентиляція в Хімічної Лабораторії

Проектування вентиляціонної системи

Таким чином, штатна система вентиляції включає в себе різні пристрої для витяжки, що забезпечують повітрообмін у всьому приміщенні в цілому або в окремих його зонах. Крім того, проект вентиляції хімічної лабораторії розробляється з урахуванням можливих нештатних ситуацій, щоб повітря можна було швидко очистити від небезпечних домішок, навіть якщо вони потрапили в нього у високій концентрації. Аварійна система оснащується як ручним, так і автоматичним механізмом запуску.

Наші фахівці зможуть розробити проект витяжної вентиляції для лабораторій різних типів, наприклад, хімічної або бактеріологічної. Береться до уваги і те, як буде розміщено в приміщенні лабораторне обладнання: воно може виділяти високу температуру, сприяти підвищенню вологості або створювати додаткові ризики потрапляння в повітря небезпечних речовин. Тому важливо, щоб вентиляція проектувалася індивідуально, з урахуванням цих факторів.

Звернувшись до нас, ви зможете замовити проектування та монтаж вентиляції для лабораторії, а також придбати необхідні компоненти. Ми підберемо сучасне вентиляційне обладнання, яке прослужить протягом довгого часу навіть в складних умовах, коли воно буде піддаватися впливу різних хімічних речовин, перепадів температури і вологості. При будівництві лабораторії надійність вентиляції особливо важлива, адже вона не тільки допомагає створити на робочому місці комфортний мікроклімат, але і забезпечити безпеку співробітників. Тому доручати її розробку і монтаж слід професіоналам.

Якщо вам необхідна якісна вентиляція під ключ, або тільки проект, обладнання, обслуговування поточної системи, звертайтеся в компанію Карно.

Проекти Карно

Проекти Карно

  • Додав :
  • 2020-12-02
  • Категорія: Вентиляція
  • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*