UA

RU

До фахівців компанії «Карно» звертаються клієнти, які відчувають проблеми з підвищеним рівнем вологості і пов'язаним з нею освітою грибка на стінах приміщень басейнів, часто навіть не дивлячись на велику кількість потужного, різнопланового і дорогого як в будівництві, так і в експлуатації обладнання кліматконтролю.

Завдання осушення басейнів, по суті, не нова. Проблеми викликає неправильне проектування і експлуатація систем, а також сліпа віра в ефективність такого обладнання як конденсаційні осушувачі повітря, які позиціонуються деякими маркетологами як єдино необхідне рішення для підтримки вологості в басейні.

Система Вентиляції Басейну

Правило перше: в басейні осушувач може працювати тільки як доповнення системі вентиляції, але не може її повністю замінити

Тому, якщо ви є власником осушувача Dantherm, Kaut, Hidros і інших, але відповідної системи вентиляції у вас немає, то наші рекомендації будуть такі:

1. Намагайтеся встановлювати якомога нижчу температуру повітря в басейні, щоб зменшити можливе влагосодержание в повітрі.

2. Закривайте плівкою поверхню води, для зменшення випаровування води.

3. Зверніться в нашу компанію для обговорення технічної можливості установки системи вентиляції. Повністю забезпечити комфорт і прибрати вологість можна тільки за допомогою вентиляції.

Правило друге: забезпечуйте координацію роботи всіх систем клімат-контролю з допомогою відповідної системи управління (автоматики)

Системи клімат-контролю в басейні це:

 • система опалення басейну (радіатори і теплі підлоги);
 • система підігріву води в басейні (кожухотрубний або електричний теплообмінник);
 • система вентиляції;
 • осушувачі повітря.

Ці чотири системи переслідують одну і ту ж мету, але що ж трапиться, якщо всі вони будуть працювати вроздріб? Коротка відповідь такий: нічого хорошого.

Тому, якщо такої системи автоматики у вас теж немає, вивчіть основні принципи експлуатації басейну, і намагайтеся їх дотримуватися.

Системи Вентиляції Басейнів


Принципи експлуатації систем клімат-контролю басейну

1. Основне правило експлуатації систем вентиляції - для уникнення інтенсивного випаровування води з басейну, конденсації її на стінах і утворення грибка, температуру повітря в приміщенні басейну необхідно встановлювати вище температури води в чаші басейну мінімум на 2 ° С, а вологість на рівні до 60%.

2. Регулювання температури в приміщенні здійснювати системою опалення.

3. При неможливості досягнення системою опалення температури на 1-2 ° С вище температури води в чаші басейну, знижувати температуру води.

4. Щотижня контролювати температуру води в басейні, температуру повітря і вологість, і при різких змінах зовнішньої температури виконувати регулювання системи опалення, вентиляції та нагріву басейну.

5. Не рідше 1 разу на півріччя міняти фільтри в припливної та витяжної установках і проводити чистку теплообмінників і дренажного піддону осушувача.

6. Забезпечити цілодобову експлуатацію системи вентиляції, не відключати її в літній період, а дотримуватися всіх вищевикладених правил.

Безкоштовна консультація

Якщо у вас залишилися питання про продукцію або ви бажаєте розрахувати вартість робіт - замовте безкоштовну консультацію і наші фахівці зв'яжуться з вами.


Систематичне порушення правил експлуатації басейну призведе крім освіти грибка, до руйнування несучих конструкцій покрівлі та стін.

Для економії газу і для автоматичного управління параметрами температури води в басейні, температуру повітря і вологість у приміщенні басейну, зниження необхідності постійного контролю і ручного регулювання цих параметрів, рекомендується розробка і установка системи автоматики, що управляє спільною роботою всіх систем (опалення, вентиляції та приготування гарячої води) і погоджує всі їхні робочі параметри. Якщо такої автоматики немає, системи є абсолютно роз'єднаними, що і викликає експлуатаційні проблеми.

Загальне правило для зниження енергоспоживання вентиляції - витрата газу прямо пропорційний зміни температури води в чаші басейну, тому для економії газу рекомендується знижувати температуру води до прийнятного рівня.

Також, для економії енергоносіїв на підігрів припливного повітря, рекомендується використовувати:

 • рекуператор;
 • система опалення басейну (радіатори і теплі підлоги);
 • система підігріву води в басейні (кожухотрубний або електричний теплообмінник);
 • система вентиляції;
 • осушувачі повітря.
Звертайтеся в компанію Карно якщо вам необхідний проект, монтаж, обладнання або обслуговування системи вентиляції басейну.

Проекти Карно

 • Додав :
 • 2020-08-27
 • Категорія: Вентиляція
 • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз