UA

RU

Професійне об'єднання монтажників котлів і кондиціонерів (профспілка монтажників в Україні) 2018

Хочу поділитися з вами своїм спостереженнями про те, як працюють монтажники кондиціонерів, котлів, та й багато інших фахівців у сфері будівництва.


Крім тих фахівців, які працюють на дуже невелику кількість по-справжньому великих фірм, в основному всі ми працюємо відрядно, тобто домовляємося про кожну роботу окремо.

І часто тут виникає така проблема: замовники, намагаючись збити ціну, обдзвонюють з десяток монтажників, і кожному розповідають, що «хтось запропонував дешевше». А іноді не просто обдзвонюють, а ще й просять приїхати «порахувати роботу».

На ринок даних послуг впливають і продавці обладнання, які, щоб продати дорожче свій товар, рекламують себе за рахунок низької ціни робіт.

При цьому монтажники працюють самостійно і не знають, як насправді працюють всі інші.

Звичайно, це призводить до того, що в цілому розцінки на роботи знижуються. Але тільки разом з розцінками падає і якість послуг, що надаються.

Абсолютно логічно, що монтажники будуть намагатися економити на чому можна і на чому не можна, тому що складно виконати роботу якісно, ​​якщо у тебе низька мотивація.

Я пам'ятаю, як років 10 тому все прагнули до того, щоб клієнти не мали проблем з обладнанням на весь термін його служби. Ми з моїми друзями навіть жартували, що якщо занадто добре виконати роботу і у клієнта нічого не ламається, то він нас вже і не згадає. А коли виконуєш роботу погано, коли виникають постійні проблеми, то клієнт побачить наші старання по їх усуненню і запам'ятає нас назавжди. Зараз монтажники економлять так, що для багатьох цей жарт вже і не жарт.

Я вважаю що така ситуація приносить проблеми всім.

Дивіться як виходять з неї виробники обладнання: вони встановлюють єдині ціни, і хто їх порушує, має проблеми як із закупівлями, так і з гарантією.

Звичайно ж, коли ми говоримо про розцінки на монтажні роботи, так просто не вийде. Хтось із вас має більше, хтось менше досвіду. У кого-то краще виходять нові установки, інші спеціалізуються на ремонтах. Хтось заробляє на побутовому обладнанні, а інші - на промисловому. Тому всі ми вважаємо вартість своєї роботи самостійно, виходячи зі свого досвіду.

Але ж існують і мінімальні витрати, які потрібно враховувати - паливо, матеріали, знос інструменту. На велосипеді возити все необхідне не вийде, тоді що залишається? Встановлювати неякісні дешеві матеріали, вбивати до останнього кожен гайковий ключ?

Замовники продовжують торгуватися, а ми продовжуємо знижувати ціни. Це шлях в нікуди.

Я бачу одне рішення, яке допоможе всім нам працювати краще.

Нам потрібно організуватися в співтовариство

Нехай це буде профспілка або асоціація монтажників. Така асоціація дозволить об'єднати професіоналів своєї справи, створить майданчик для спілкування, обміну досвідом, і узгодження своєї роботи.

Так, голос кожного з нас звучить дуже тихо. Але якщо ми об'єднаємося - все може помінятися!

Я кілька разів був в Америці і побачив, як це працює там.

Так, уявіть собі, у нас профспілки стали або безсловесним відділом великих підприємств, або придатком політичних партій, а в капіталістичній Америці вони цілком собі реально працюють і приносять людям користь. У мене є приятель-американець, будівельник, який робить вогнетривку ізоляцію металоконструкцій хмарочосів. Він працював на Ліберті-тауер, - це будівля в Нью-Йорку, побудованим замість зруйнованих терактами веж Всесвітнього торгового центру. Його професія відноситься до профспілки штукатурів. Як він говорив мені, потрапити в цей профспілка було не просто, йому доводиться оплачувати внески, але це окупається з лишком.


Подивіться це відео, щоб дізнатися, скільки заробляють монтажники ОВК в Америці (вгорі вказана годинна ставка):


Ось які переваги профспілка дає працівникам: 

 • По-перше, через профспілку він знаходить роботу
 • Профспілка гарантує замовникам, що підшукає їм кваліфікованого працівника, а працівникові гарантує встановлену профспілкою розцінку, і вона як мінімум середня по ринку;
 • Працівник може знайти роботу і сам, але вважає за краще, щоб робота прийшла через профспілку, тому що в цьому випадку профспілка стежить за виконанням трудового законодавства, умов праці, її оплати;
 • Профспілки контролюють Замовників в сфері безпечної організації робіт, а також проводять навчання членів профспілки, створюють програми підвищення кваліфікації за новими технологіями, обладнання та з охорони праці, що дуже важливо на будівництвах (як ви можете побачити у відеоролику вище, з годинної ставки в профспілці залишають 45 центів на навчання - рядок Education indusrty promotion trust fund)
 • Профспілка є майданчиком для обміну досвідом між ветеранами праці та молодими

А тепер скажіть, чи багатьох своїх колег по професії ви знаєте? Я здивуюся, якщо ви зможете назвати більше трьох. Зазвичай ми вважаємося конкурентами, від цього виникає недовіра, та й часу особливо на спілкування не вистачає. У всіх свої клопоти.

Я вважаю що створення професійної спільноти монтажників, тільки не такого, що загрузне в чварах і бюрократії, а служитиме на благо і працівникам, і замовникам - це відмінна ідея.

Думаю що всім професіоналам потрібно зібратися, познайомитися, поспілкуватися один з одним, і подумати, що ми можемо зробити разом. Не хочу будувати наполеонівські плани про такий профспілці, бо бачу, все люди різні, а в Україні - навіть дуже. Але всім нам буде корисно узгодити мінімальні ціни на стандартні роботи, які дозволять виконувати їх по-справжньому якісно. Від цього виграють усі.

Давайте подумаємо над створенням такої профспілки. Для початку без офіційного оформлення, без якоїсь реклами, сайту, без внесків, просто як учасники клубу за інтересами. А там і вирішимо, що робити далі, і чи робити взагалі.

Якщо ви задаєте собі питання - а як же побудувати роботу асоціації, з чого почати?

 1. По-перше, пишіть на пошту union@karno.ua свої контактні дані: ваше ім'я, ваші електронну пошту, номер телефону, вашу кваліфікацію (вентиляція / кондиціонування / опалення, монтаж / ремонт) і користуєтеся ви Вайбером
 2. Потрібно буде зібратися і обговорювати різні варіанти. У мене вже є свої ідеї, але навіщо про це я буду говорити собі самому?
 3. Потрібно застосувати такий принцип, що участь в асоціації монтажників не повинно віднімати у ньому брало участь багато часу і грошей.
 4. Потрібно використовувати сучасні методи коммункации - в майбутньому можливе створення сайту з картотекою учасників, кожному учаснику буде створена своя рекламна сторінка

Прошу вас написати в коментарях, чи вважаєте ви актуальними проблеми, які я описав? Чи вважаєте ви за потрібне створити такий профспілка монтажників котлів, кондиціонерів, опалення? Запропонуйте свої ідеї.


Якщо ви готові стати учасником такого об'єднання - пишіть відразу на електронну пошту union@karno.ua, і я буду тримати вас в курсі, наскільки популярною виявилася ця ідея.

А якщо у вас є знайомі монтажники з кондиціонерів, котлів, опалення, вентиляції - прошу надішліть їм посилання на цю статтю.

Також хочу звернутися до наших замовників

Якщо вам здалося, що я пропоную створити картель, і штучно підняти ціни на монтажні роботи, то ви помилилися.

Задайте собі питання, чи достатньо ви кваліфіковані, щоб проконтролювати роботу підрядника? Якби це було так, то, можливо, ви б зробили цю роботу самі. Незважаючи на те, що замовники торгуються, монтажники ніколи не будуть працювати собі в збиток. Планомірно знижується якість, як застосовуваних матеріалів, так і робіт. Для виконання висококваліфікованих робіт залучається персонал з недостатнім досвідом. Так, ви отримаєте низьку ціну, але навіть якщо проблем не буде видно відразу, результат проведеної роботи довговічним не буде.

Профспілка допоможе вам оцінити кваліфікацію працівника хоча б по простому факту, участі в житті професійного співтовариства. Профспілка буде відповідати своєю репутацією за те, як вам провели роботи. Упевнений, що багато потрапляли в ситуації, коли після виконання робіт, підрядник просто пропадав. Профспілка буде володіти більшою інформацією про своїх членів, а в разі непередбаченої ситуації, допоможе її оперативно вирішити.

Тому прошу і вас підтримати мою ініціативу.

Давайте разом рухатися до цивілізації, відкритості та професіоналізму!

Якщо ви звичайний клієнт, і хочете отримувати професійні, якісні послуги, пишіть в коментарях свої пропозиції.

 • Додав :
 • 2017-12-27
 • Категорія: Новини
 • Коментарі: 0

Замовте розрахунок

або задайте питання по вашому об'єкту досвідченим фахівцям прямо зараз

Коментарі: 0

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені*